nikcanojmann

Čím udělat díru do tvrdého plastu?

Prosím, potřebovala bych poradit, čím udělat díry do tvrdého plastu bez pomocí vrtačky? Jedná se o plastový box (horní víko). Děkuji Všem za případné odpovědi :)

Nejlepší odpověď
Lamalam

U termoplastů to jde rozžhaveným hřebíkem.

Další odpovědi
Funna

pájkou, nebo čímkoliv kovovým nahřátým nad zrojem tepla (třeba nad plynovým hořákem.-)..záleží jak velký průměr otvoru potřebuješ…já používám kónickou špikovací jehlu .-)))…a nebo tu pájku, ta je nejpohodlnější, ale ne každý ji vlasní…

gecco

Je úplně jedno, jestli je to plastový box (=krabice), plastový plát, plastová tyčka… Podstatné je, o jaký jde plast.
Taky by bylo vhodné zmínit, jak velké ty díry potřebuješ (a jakého tvaru).
😉
Ale – většina plastů je ´tavná´, takže zkus nažhavit hřebík (drát…) a díru vytavit.
Samozřejmě – ten rozžhavený nástroj musíš držet kleštěmi.

mosoj

Gecco vsaď se, že ho v ruce neudrží.

honza19hk

Podstatná je velikost díry,pak lze efektivně poradit. např díru o průměru 10cm neuděláš rozžhaveným hřebikem.
Tudíž napiš rozměr popř i tvar tý ďoury.

mojitek

pokud máš vrták požadovaný šířky,tak to do plastu zvládneš i holou rukou,neboj