Zločenková

Čím uchytit horní kuchyňské skříňky, které jsou 7cm od stěny?

Dobrý večer,
kvůli kuchyňským rozvodům vedeným po povrchu musíme odsadit linku o 7cm. Jelikož máme vestavěnou lednici spojenou s horními skříňkami, tak chci zjistit, čím uchytit horní skříňky? Pod úplně horníma skříňkama bude ještě jedna řada skříněk ,le ty už budou zavrtané do zdi, takže vlastně ty horní skříňky budou sedět na těch dolních upevněných, ale stejně musíme nějakýma hákama přidělat ty horní, co budou 7cm od zdi. Poradili byste čím?

Děkuji a přeji hezký večer

foto kuchyně pro vysvětlení: http://datoid­.cz/HVp3pF/bez-nazvu-png
Doplňuji:
Tak přikládám ještě jiné foto, snad to bude lepší…: http://files.u­loziste.com/20c728b­49d682f48/Bez%20n%C3%A1z­vu.png

Jinak stěna kde bude kuchyně je cihlová. Zde jsou rozměry stěny kuchyně (3005×2655) : http://files.u­loziste.com/20c728b­49d682f48/kuchy­ne.png

Nejlepší odpověď
Drap

Nejpohodlnější cesta bude jak páče ReHu připevit na zeď mezikus / těch 7 cm/, ať už kovový nebo dřevěný a skříňky zafixovat do něj.

Další odpovědi
ReHu

Možností je určitě více.
Jako první mě napadlo připevnit na zeď jackel a skříňky na něj.

klumprt

7 cm tlusté špalky na zeď a skříňky na špalky. Eventuálně bych tu mezeru z boku zakryl nějakýma 7 cm širokýma prkýnky, aby to trochu vypadalo.

(Foto kuchyně jsem neviděl, tento způsob sdílení obrázků, kdy ze mě provozovatel mámí prachy a stáhnout se nic nedá, mi připadá poněkud nešťastný.)

cukrar

Napadají mne desítky možností, ale musel bych vidět součastnou stěnu.

led

Najjednoduchši spôsob je tvrdý drevený 7cm hranol s dĺžkou, ktorú tvoria skrinky, položené na spodnom rade skriniek, vedľa seba, tak aby boli všetky spolu pospájané.

honza19hk

tak tam dej kus trámku,nejdřív přišroubuješ trámek a na něj pak skřínku.

Zločenková

A zde je jsou vidět rozvody: http://files.u­loziste.com/20c728b­49d682f48/10172694_10203­946302593979_26937812609­39356752_n.jpg

zzzlatokopka

Ikea má na přidělání skřínek takovou kovovou lištu, ta se přivrtá na zeď a skřínky se na to zavěsí a zevnitř"zamknou" Lištu bych přidělala tak jak radí Klumprt, jen pozor na zdivo, třeba cihla lepená starou drolící se maltou to nemusí unést, ale dá se koupit speciální kotva a lepící tmel.

Proč jste to nezasekali? To by bylo asi lehčí a možná i levnější řešení.

Zločenková

Děkuji za radu 😉 My jsme to zasekat chtěli, ale developer nám na to odpověděl toto:

To, že rozvody pro kuchyni nejsou zasekány a vedou po povrchu je standardem tohoto projektu a plně to odpovídá technickým listům společnosti Wienerberger (výrobce zdiva), že do příček se nesmí dělat vodorovné drážky. Je to mimo jiné ze statických a akustických důvodů.

zzzlatokopka

Není nad novostavbu:-D

briketka10

nebo Profily..

briketka10

jsou to tzv. Jekly..
http://hutni.i­dama.cz/jekly/je­kly-otevrene-l/

Zločenková

ReH: a co je to prosím ten jackel? Nenašla jsem to na internetu nikde.

led

Tvrdo laicky: jäkl = kovová „hranatá trubka“ http://www.pre­damto.sk/obr/130743184­7.jpg

Zločenková

Děkuji. Samozřejmě bude více možností. Já nechci řešit umělé stěny, ale přichytit to něčím a aby to i uneslo když se skříňky zaplní. Bude nám to dělat stavař, tak bude vědět co je nejlepší, ale chci se předem informovat, abych alespoň věděla o co jde 🙂