pizlicka

cim to,ze rano nachazim rybicky v akvariu mrtve???

je to tim,ze jsou v noci zcela ve tme???mam je v praci.

Nejlepší odpověď
mosoj

Nejspíše nevhodné pH vody vůči druhu rybiček, nebo málo kyslíku ve vodě či nevhodná teplota vody. Nebo všechno dohromady.

Další odpovědi
beer

Málo informací.
Pokud jsou současně zaplísněné, bude potřeba zcela vyčistit a znovu osadit i obsadit nádobu novými rostlinami i rybkami, nádfobu vydesinfikovat.
Pokud na mrtvých rybkách nic nenormálního nevidíš, může se jednat o
nedostatek kyslíku, nevhodnou teplotu či složení vody atd.
Doplňuji:
Tmou (osvětlením) to není, v přírodě je přece v noci taky tma ))

Ella

a krmíte je? :D

a jaké rybičky máte? já měla paví očka. obyčejné obdélníkové akvárko, žádná filtrace, žádné světlo, nic a v pohodě se množili a žili, samozřejmě umírali sem tam, ale že by až takhle každou noc, to ne.

možná špatná voda – pH. není tam plíseň? krmivo je sežrané? měníte vodu dostatečně často? já měla ve zvyku vždy když jsem šla kolem akvárka několikrát nabrat vodu do pohárku a zase vylít zpátky aby se okysličila. pokud kupujete nové rybičky, necháte je, aby se teplota vody v pytlíku s rybičkama a vody v akvárku vyrovnala? zabít je může i šok… snad vám něco z toho pomůže :)

terry

Asi jim něco chybí.
V noci jim tma nevadí. Nikde není jen světlo.Většinou pocházejí z rovnodenních oblastí.
Zjisti, co jim chybí. Vzduchování, filtrace, …
Jaká je voda? Čistá? Mají dostatek vzduchu? Neplavou rybky třeba přes den u dna nebo necukají sebou?

Pecudka

asi to jsou sebevrazi 🙂

hanulka11

zřejmě nemají žádné vzduchování