Ella

Čím to může být?

máme starý dvd přehrávač, který používáme pouze na rádio – hraje krásně čistě, ale občas se mu stane, že po nějaké době hraní, která nikdy není stejná – někdy to je po dvaceti minutách, dnes například po třech hodinách – najednou v něm „pukne“ a už jenom šumí… přitom stačí vypnout a zase zapnout, bez nějakého čekání, a jede zase normálně. Nevíte čím to může být?

Nejlepší odpověď
anonym

Možná tepelná pojistka nebo nějaký studený spoj, který se při delším provozu aktivuje.
I přístroje mají svou amortizaci a na rozdíl od živých organizmů nemají schopnost samoobnovitelnosti.

Další odpovědi
Hlada

To se nedá na dálku určit. Ani v praxi nemá zpravidla smysl pátat po příčině měřením, většinou jsou to závady, které se projevují změnou teploty, takže k odhalení je nejrychlejší fén nebo freon. Pokud se bude intervat neúnosně zkracovat, nechte radio opravit. Oprava by neměla být drahá.