PO

Čím to je, že všechni děti zajímá „proč“?

Jak a čím to příroda zařídila, že každé dítě okolo čtyř let má nekonečnou otázku na všechno, a to „proč“?

Nejlepší odpověď
Bumbes

Snaží se poznávat neznámý svět okolo sebe, a jelikož už umí obstojně mluvit, používají oblíbené vševystihující „proč“. Zároveň si tím také istinktivně a nevědomky trénují slovní zásobu a její používání.

RE: kropitko
Opici to také zajímá, ale jelikož neumí mluvit, musí si vystačit tím, že si konkrétní věc osahá, nebo ochutná.

Další odpovědi
kropitko

Protože člověk je od přírody tvor zvídavý,pokud Vás to obtěžuje,tak jste si měl pořídit např. opici,tu by to nezajímalo…
Doplňuji:
to bumbes já to myslela tak,že se opice neptá „proč?“

annas

I když to dětské PROČ občas vyvede z míry, někdy naskočí na jazyk PRO SLEPIČÍ KVOČ, je třeba být trpělivý. Dítě si rozšiřuje slovní zásobu, při hře si slova opakuje, vede s panenkou či medvídkem dialog.

Nedávno v autobuse jela holčička s babičkou a svými otázkami upoutala pozornost.

Babičko, proč jsi stará? Proč musíme stát? Proč mám pán bílé vlasy?

Babička trpělivě vysvětlovala.

Tata

Ve čtyřech letech je malí človíček na vrcholu schopnosti přijímat informace a tento vrchol je spojen s rychlím rozvojem logického myšlení. Když to dáte dohromady s touhou po poznání máte před sebou ono nikdy nekončící proč? Je to otrava? Ale když si uvědomíte že v tomto období se vytváří základ ke všeobecnému přehledu a logickému uvažování. Musíte se potomkovy věnovat o to více a vše mu vysvětlit a objasnit. Nikdy jim neříkejte na to jsi ještě malí. Není jen mu můžete usnadnit budoucí schopnost vnímat, logicky uvažovat a lehce se učit. Je to velmi významné období ve vývoji dětí a sami rodiče svým dětem připravují podmínky k dalšímu rozvoji.

anonym

Všechny se ptaly,ptají,budou se ptát.Informační hlad. Pomalinku TO pak odeznívá.Někdy mi připadá,že se dospěláci ptát zapomněli.Nepočítám otázky typu:„Proč jsi včera přišel zase nalitej“?

panenka

Dítě je zvědavé proto protože se chce dozvědět na jeho otázky odpovědi a proto používá slovo proč.

anonym

Je to slovicko tajnosti,ma neco do sebe a nejen u deti.Vsak nejednou kdyz nas neco nemile potka,se ptame sami sebe proc atd.Cetla jsem clanek s nazvem Deda a Milousek.Ale ze deda mel trpelivost,kazdych 5min.vnouckovi vysvetlovat na otazku proc.Jak pisi,detem se ma na proc odpovidat a my dospeli premyslet nad tajemnym proc.