Čím to je, že se dnes při letním času skoro žádná elektrická energie neušetří?

Nejlepší odpověď
anonym

Anonyme, a ona se dřív ušetřila? Kdyby to bylo tak ekonomicky výhodné, asi by tu letní čas nebyl jednou zaveden, potom zrušen, potom znovu zaveden…
Tohle je výhodné pro ty z nás, co nastupují do zaměstnání na pozdější hodinu a vzhledem k tomu později končí.
Kdo chodí do práce na 8 nebo 9 hodin ráno? Přece Ti, co o letním čase rozhodují.
Aby přes krásné slunčné letní dny také z toho něco měli, proto máme letní čas.
Kvůli ekonomice to asi nebude. Teď se to neprojeví, ale na podzim, než se vrátíme ke středoevropskému času, to bude znát. Myslíte si, že svítit o hodinu dříve v kancelářích a výrobních podnicích je ekonomičtější?

Další odpovědi
anonym

Už se řešilo, naposled před 5 dny, objektivní výklad úspor doložil při předchozí změně času mosoj.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-ma-vubec-smysl-posouvani-letniho-a-jarniho-casu

Skeptik

To je dle mého názoru sociální inženýrství. Příroda jede dle vlastních vnitřních „hodin“. Slunce bude svítit (pro nás) pořád stejně bez ohledu na posun času. Anglický název Daylight-saving time je blbost už od pohledu. K žádném šetření denního světla nedochází.

Děda Louda

Dnes se skutečně energie, ať elektrická či jiná ušetří, a to z prostého důvodu. Dnešní den je z úředního rozhodnutí o hodinu kratší.
Ovšem až se na podzim bude opět měnit nastavení hodin, bude ten den zase oproti jiným o hodinu delší, takže nějaký ekonomický přínos je zcela iluzorní.