lucka :-D

Čím to je, že nás vysoká hladina zvuku může zabít?

Nejlepší odpověď
mosoj

V tomto případě se může jednat pouze o velmi nízké kmitočty řádu jednotek až desítek Hz. Jsou známy akustické zbraně tzv. baskanony, které když nezabijí tak protivníka zneškodní.
Nízký zvukový kmitočet rozvibruje celé lidské tělo včetně vnitřností a při patřičné akustické hladině, vnitřnosti mechanicky poškodí, nebo vyvolá silné paralyzující bolesti.

Další odpovědi
Dochy

Může zabít i zvuk, či ultrazvuk. Jde jen o intenzitu. Kromě neurologických potíží hrozí přímé mechanické poškození tkání. Infrazvukem je to jen snazší.
Ultrazvuk se používá i v chirurgii. Lidé znají ultrazvuk diagnostický (sonograf) pro zobrazení tkání, ale existuje i ultrazvuk léčebný. „Léčebný“ bude jen v případě odborného použití. Pokud dokáže provést v organismu vhodným způsobem žádoucí změny, samozřejmě zvládne udělat i změny nežádoucí.

kaculinda200

Pokud je frekvence infrazvuku stejná či podobná „frekvenci“ srdce tak ho může zastavit (infarkt) :D ;)

huxa

doplním mosoje-pokud ti někdo dá velmi velkou ránu do břicha, může ti jednak něco zlomit, jednak protrhat vnitřní orgány. Zvuková vlna je naprosto stejná tlaková vlna, akorát tedy bez pěsti.