Otazník123

Čím to je, že můžeme pozorovat takto osvětlený měsíc?

Někdy vidím měsíc jakoby celý slabě osvětlený, i když je ve čtvrti (jako na fotce). Čím to je?

Nejlepší odpověď
Kepler

Říká se tomu popelavý svit Měsíce a ta tmavší část je osvětlena Zemí. Země září podobně jako Měsíc odrazem od Slunce. Země se z Měsíce ovšem jeví jako podstatně větší a mnohem světlejší a zářivější, než Měsíc ze Země.