jirka F

čím to je že mi je po ránu strašná zima ?

vždycky když třeba vstávám ve 4:55 do školy tak jenom vylezu z postele a začne my být strašná zima klepu se mám zimnici až drkotám zuby. ale když vstávám o výkendu třeba v 9:00 tak my zima vůbec není ani se neklepu ani nedrkotám zuby. čím to teda je ?
Doplňuji:
chodím spát 20:15–20:30

Nejlepší odpověď
gecco

V oněch 4:55 máš organismus nastavený na odpočinek – tedy na velmi nízký výkon, který nestačí ani k pokrytí tepelných ztrát (když vylezeš z postele), navíc můžeš mít problém s nízkou hladinou glukozy.
„Drkotání“ se snadno zbavíš krátkou (rychlou, švihovou) rozcvičkou, kterou se tělo ´nastartuje´.

Další odpovědi
pizlicka

psychika,ktera se projevuje tělesnými pocity.ma nervy na pochodu,ze mas jít do školy.to vysvětluje,proc to o víkendu tak nemáš.ještě zkus chodit večer dříve spát,muze to byt i z nevyspání.

Šidlo

viete jirka, ten problém má viac rovín:

  1. je mýtus, že len mladé a chudé ženy majú nízky krvný tlak.
  2. koľko meriate a vážite? máte aspoň normálnu telesnú váhu? ste veľmi drobný alebo veľmi vysoký?
  3. koľko cez týždeň spíte? večeriate 2–3 hodiny pred spaním alebo skôr? nebývate ráno okrem zimy aj hladný?
  4. kedy idete spať? pred polnocou či po? skúšali ste vstávať o 4:45 alebo 5.00? ak sa človek, aj zdravý, zobudí v istej fáze spánku, dostane z toho menší šok.....z toho môže byť tá zima

jirka F

  1. 172 cm a 72 kg- střední
  2. 9 h věčeřím 3 hodiny před spaním,ne jsem normálně teplý z postele
  3. ne chodím spát 20:20– 20: 30 v noci se nebudím,