Avatar uživatele
Dex

Čím to je, že když vstanu, tak se mi zatočí hlava?

Zdravím, poslední dobou když klečím a vstanu, tak se mi mírně (někdy více) zatočí hlava, vždy počkám cca 5 vteřin a je to dobrý. Děje se to pár měsíců, když vstanu ráno, tak se to taky vstane, ale to je celkem běžný, ale během dne? K doktorovi se mi chodit nechce, navíc by mi řekl že je to normální a že mám vstávat pomalu… Poradíte, co s tím?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Cenobita před 2755 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
orwell

Nízký krevní tlak + odkrvení mozku při změně polohy. Taky jsem tím kdysi trpěl (navíc krátkodobé hučení v hlavě a tma před očima). Když jsem se předklonil nebo šel do dřepu, tak to celkem rychle odeznělo. Nic jsem s tím nedělal, časem to přešlo samo. Když si necháš párkrát přeměřit krevní tlak, nic tím nezkazíš. Myslím, že to není nebezpečný stav.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

nízký tlak? dojdi si k doktorovi, ať ti ho změří…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Mně doktor taky řekl, že to je nízký tlak, ať vstávám pomalu. Prý se mi může ale zatočit hlava kdykoliv (zatím se tak nestalo). Dřív jsem měl také krátkodobé hučení v hlavě, tmu/mžitky před očima, ale už se tak dlouho nestalo. Orwell tu zmiňuje, že to je také kvůli nízkému tlaku, tak pokud to je pravda, tak jsem rád, že to není nic horšího:D Taky mi to přešlo a dlouho mi tělo nijak nepřipomnělo, že mám nízký tlak. Prý ale pomáhá pravidelné cvičení, běh, hodně tekutin, hřejivé/konopné masti na končetiny, cokoli na prokrvení atp.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Buď máte nízký tlak nebo jste ještě navátý .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
defend

Zdravím. Také se mi to stává, ale jen vleže, při přetáčení na lůžku, zajímavé, že jen pravá strana, časem to odezní, chvíli klid, ale je to nepříjemný kolotoč, Může být i od krční páteře, výrustky apd.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Cenobita

Jde o nízký krevní tlak, pokud bereš prášky na snížení tlaku, jako např. Vasocardin nebo Concor, tak je potřeba snížit dávku.

před 2755 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek