Dex

Čím to je, že když vstanu, tak se mi zatočí hlava?

Zdravím, poslední dobou když klečím a vstanu, tak se mi mírně (někdy více) zatočí hlava, vždy počkám cca 5 vteřin a je to dobrý. Děje se to pár měsíců, když vstanu ráno, tak se to taky vstane, ale to je celkem běžný, ale během dne? K doktorovi se mi chodit nechce, navíc by mi řekl že je to normální a že mám vstávat pomalu… Poradíte, co s tím?

Nejlepší odpověď
orwell

Nízký krevní tlak + odkrvení mozku při změně polohy. Taky jsem tím kdysi trpěl (navíc krátkodobé hučení v hlavě a tma před očima). Když jsem se předklonil nebo šel do dřepu, tak to celkem rychle odeznělo. Nic jsem s tím nedělal, časem to přešlo samo. Když si necháš párkrát přeměřit krevní tlak, nic tím nezkazíš. Myslím, že to není nebezpečný stav.

Další odpovědi
Alesh

nízký tlak? dojdi si k doktorovi, ať ti ho změří…

anonym

Mně doktor taky řekl, že to je nízký tlak, ať vstávám pomalu. Prý se mi může ale zatočit hlava kdykoliv (zatím se tak nestalo). Dřív jsem měl také krátkodobé hučení v hlavě, tmu/mžitky před očima, ale už se tak dlouho nestalo. Orwell tu zmiňuje, že to je také kvůli nízkému tlaku, tak pokud to je pravda, tak jsem rád, že to není nic horšího:D Taky mi to přešlo a dlouho mi tělo nijak nepřipomnělo, že mám nízký tlak. Prý ale pomáhá pravidelné cvičení, běh, hodně tekutin, hřejivé/konopné masti na končetiny, cokoli na prokrvení atp.

anonym

Buď máte nízký tlak nebo jste ještě navátý .

defend

Zdravím. Také se mi to stává, ale jen vleže, při přetáčení na lůžku, zajímavé, že jen pravá strana, časem to odezní, chvíli klid, ale je to nepříjemný kolotoč, Může být i od krční páteře, výrustky apd.

Cenobita

Jde o nízký krevní tlak, pokud bereš prášky na snížení tlaku, jako např. Vasocardin nebo Concor, tak je potřeba snížit dávku.