Klára K.

Čím to je, že když se probudím, tak se cítím strašně rozbolavělá a musím si jít na chvíli sednout a odpočívat?

čím to je, že když se probudím, tak se cítím strašně rozbolavělá a musím si jít na chvíli sednout a odpočívat, abych nabrala trochu energie?
Může to být tím, že spím dlouho? třeba víc než deset hodin?
Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
marci1

Pokud spíš na vhodné matraci, spíš v místnosti při pootevřeném okně, při spaní máš úplnou tmu a pořádek kolem lůžka, pak je možné, že je to tím, že spíš velmi dlouho. Velmi dlouhý spánek způsobuje to, že se člověk cítí jako "praštěný pytlem po hlavě. 🙂

Další odpovědi
quentos

Ano, i nadměrně dlouhý spánek může být jednou z příčin. Nebo i nevhodně zvolená doba spánku (pokud chodíte spát hodně pozdě a taky pozdě vstáváte).
Co děláte za práci? Pokud těžce fyzicky pracujete, může „bolet celej člověk“ ještě ráno, pak nepomůže než změna zaměstnání.
a623682@drdr má svým způsobem pravdu – vezmeme-li to jako metaforu, může být tento stav zapříčiněn i nekvalitní matrací (nebo její nevyhovující tvrdostí – příliš tvrdá/příliš měkká), popřípadě nevhodnou polohou ve spánku (extrémně nevhodné je např. spaní na břiše, škodí páteři – i tam může váš stav pramenit).

a623682@drdr

nemas pod matraci hrasek?

postcd

třeba to může být horší kvalitou spánku
ta může být zhoršená z mnoha důvodů, například večeře moc blízko uléhání, nevhodná „matrace“ nebo objem polštáře, psychický problém..
googlete, jak to či ono zlepšit
vytvořit si dobré spací podmínky se určitě vyplatí, člověk neví o co přicházel