annas

Čím to je, že chléb po delší době ztvrdne, zatímco sušenky změknou?

Nejlepší odpověď
hanulka11

těsto na chléb neobsahuje žádný tuk ,kdežto těsto na cukroví, sušenky se bez tuku neobejde

Další odpovědi
rynek878

Tvrdost pečiva zásadně ovlivňuje obsah vody. Sušenky jí obsahují po upečení podstatně méně než chléb, a jsou tedy tvrdší. Jejich struktura ale způsobuje, že se z nich voda pomaleji odpařuje, a naopak snáze vodu ze vzduchu pohlcují. Právě to je důvod, proč při běžné teplotě a vlhkosti vzduchu na rozdíl od chleba měknou.

Vlastní zdroj