led

Čím to je – veľa ľudí je proti a napriek tomu je tam plno…?

Hovorím o predajniach rýchleho občerstvenia McDonald a podobné zariadeniach a aj o pouličných bufetoch s buřtama, hotdogom, či iným rýchlym jedlom…
Napríklad v otázkach užívateľa Leotoma o McDonalde vidím toľko záporných odpovedí, v médiách tiež, v USA dokonca niektorí stravníci vyhrali procesy proti týmto stravovacím zariadeniam (príčina obezity)…
Čím to je – veľa ľudí je proti a napriek tomu je tam plno…?
Je to vplyv reklamy, pohodlnosť, snaha byť „IN“, alebo čo?

Nejlepší odpověď
www

Podle mne je to kombinací toho všeho a reklama bude mít pravděpodobně největší roli.

Další odpovědi
annas

Přiznám se, že McDonald's ne­navštěvuji. Jen ze zvědavosti jsem si jednou koupila hamburger. – sladká houska, maso bez chuti… Nějak mě nenadchl. Navíc, když jsem si přečetla informace o kvalitě potravin, stačilo … Jenže když jdu kolem, stále plno … osobně si uvědomím, z čeho potraviny jsou a pokračuji v cestě ..

Proč tedy lidé do McDonald´s stále chodí? Je to lenost nebo neinformovanost? Lákají je některé reklamní akce? Nebo je kvůli tomu, že že je to občerstvení rychlé? Nebo si lidé nechtějí připlattit za kvalitní potraviny?

Asi od všechno rochu. Přece za hodnotu menu v „mekáči“ lze nakoupit v marketu jídlo na oběd téměř pro celou rodinu, takže peníze zřejmě nebudou hrát roli. Pohodlnost, uspěchanost, hazard se zdravím? ,„Když si to dám jednou, nic se mi přeci nemůže stát“. Jenže naše tělo si prohřešky zapamatuje a jednou nám je vrátí…

Komu není rady, tomu není pomoci …

badisko

Nee je to rychle lidi se moc na zdravi nedivaj a navic spousta znich tam neni imrvere…spis jsou ve meste a maji hlad tak navstivi fastfood…je to rychle to mluvi zavse…prece ji nekoupis v samosce dva rohliky ..kofolu a nejakej parizak nesednes si na lavicku nebudes to tak dlabat …tam ti to naserviruji az pod nos jses pod strechou ..navic u McDonalda nemisis ani vystoupit z auta kdyz nato prijde …a proc nejdou raci do restaurace ?..asi kvuli cene a casu a porcim ..myslim ze pokud je to jednou za cas tak to v zadnem pripade uskodit nemuze …ale raci bych nechtel vedet jak to pripravuji …ikdyz tusim …a vydel jsem zajimavy dokument o cloveku ktery se tak stravoval po 3 mesice kazdej den …byl na odpis alespon podle doktoru…

Damiana

Podle toho, co uvádíš, bych řekla, že těch, kteří jsou proti je možná pořád málo. Je to hrstka – v porovnání s těmi, kteří se ani nevyjádří a u zlatých oblouků baští. Nebo i od té skupinky odpůrců je to v některých případech póza. Skutečnou situaci asi neodhadneme – co když ten, kdo křičí fuj, sedí s notebookem zrovna na obědě a cpe se BigMacem? Aha?!
Já si o tom odsuzování a morálce na internetu myslím své. Začalo to u těch úchyláků, kteří se vydávali za sedmnáctileté kopie Brada Pitta. Dnes je to o intelektuálním snobismu, pomlouvání všeho a všech, jisté nadřazenosti, přání si svého „jiného“ života, který těm, co nám to na druhé straně hltají, předhodíme.
Máš pravdu led, logika velí, že když se to tak odsuzuje, proč se to tak dobře prodává – asi proto, že lidé prostě a obyčejně lžou.

Andělé

Souhlasím s Badískem ,ale ne o ceně. Cenově je to opravdu drahé,v tom mají Led a Annas prvadu.
Když jsme jezdili s býv.manželem a dcerou po výletech, celí vyhladovělí jsme zašli do „mekáče“.Měli jsme to tam rádi-ta atmosféra byla pro nás nějak hezčí než v restauraci,ale je pravda,že chutnější a levnější jídla jsou právě v oněch restauracích.
Chodili jsme tam jen občas,dnes už jen výjimečně. To si za ty peníze raději koupím kvalitnější stravu-za méně peněz více muziky.:-))

led

AD badisko
s tou cenou by som trochu polemizovala, niekedy sa v reštaurácii najete aj lacnejšie a príjemnejšie než v „mekáči“. viď odpovede
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-jidlo-v-mc-donaldu-fakt-tak-nezdrave-jak-se-o-nem-rika

led

poznámka:
nie som zástanca takého stravovania