poa.li

Čím to je?

Když o něco usiluji, stává se, že se mi to nedaří a zdá se, jako by se všechna prozřetelnost soustředila na to, aby se to nedařilo. A naopak, když neusiluji o nic, funguje spousta věcí tak, že mohu vybírat ze všemožných variant pro mne příjemných řešení. Občas je však dosti těžké neusilovat… Čím by to mohlo být? Díky..

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Nevím co přesně máš na mysli, jako druh práce, ale může to být nejen zákon schválnosti, ale také třeba tréma, jelikož se plně soustředíš na prováděnou činnost a prostě se nedaří.
Pokud se nesoustředíš, jde to jak po drátku.

Další odpovědi
hanulka11

Možná se příliš soustřeďuješ na svou činnost a asi se dost podceňuješ. Jakmile o nic zdánlivě nepůjde ,vše bude plynout v pohodě,věř tomu.
Dodej si seběvědomí a vše bude OK. Každý máme někdy den blbec.

Neonka

Já ti úplně rozumím.
Já taky někdy napřu veškeré síly a snažení, aby mi něco vyšlo – a pak zjistím, že všechno bylo zbytečné a marné.
A naopak -někdy si řeknu – ať tohle dopadne jak chce, nebudu se s tím tolik zabývat – a zrovna v tomhle případě mám pak víc úspěchu.
Až ti tohle někdo vysvětlí, proč to tak je, tak mi jeho odpověď taky pošli. 🙂