zjentek

Čím takovej interval může bejt? Viz níže

..lednice (Elekrtolux) hódně dlouho běží a pak zase hóódně dlouho neběží..

je hódně stará,
jednokompresorová, chlaďák mrazák zvlášť,
perfektně chladí i mrazí,
měnil jsem spínací relé,
uvnitř v pravým dolním rohu je těsnění(kolem dvou drátů, asi tam poblíž bude ten termostat) a to je k tomu vnitřnímu šasi přimrzlé ;q,
víc detailů mě nenapadá,
to, že má takto „dlouhej interval“ mi dost vadí, protože vnější boční stěny se tímto způsobem hóódně nahřejou a lednice je schopna mi vytopit mou malou dřevěnici, což v tomto počasí „není cool“ ;q

Nejlepší odpověď
gecco

Asi má ta lednice dobré těsnění dveří a dobrou izolaci, zřejmě je i plná…
😉
Ne – je to tím, že termostat má velkou hysterezi – nech si jej zkontrolovat (pokud to nějak vadí)…
😉
______________
K Doplnění – vyměnit termostat…

Další odpovědi
isteron

porucha termostatu, alebo kompresoru. Ináč Elektrolux nám beží nepretržite už 10 rokov, a má tichý chod.

Minas

více detailů .. jak je stará atd