azbx

čím spravně nahodit venkovní zeď

Zdravím, mám zeď domečku směrem na zahradu, zhruba 30m2. Je z kamene cihel a kotovice. Před nedávnem jsem musel shodit celou omítku až na zeď. Teď bych to potřeboval zas nahodit. Přemýšlel jsem že na to dám rabicový pletivo aby to nepadalo a něčím to zahážu a srovnám a natřu, ale de o to čím se to dělá. Můžete hodit do plácku nějakej stručnej popis jak správně postupovat? Díky, azbx
Doplňuji:
ok, to asi stačí. chytne se to maltou, tu mám , rabic budu muset dokoupit. Ještě byse to mělo asi trochu zalepit. Myslím všechny díry co tam sou a tak. To předpokládám taky maltou.a až to bude chycený tak budu postupovat jak píšete.ještě to musím někde koupit. To mě snad v hornbachu poradí.bo lepší jinde?

Nejlepší odpověď
anonym

Doporučuji aplikovat postup od „venkovan“. Pokud tam původně byla také jen omítka a není to exponovaná strana třeba do ulice, mělo by to stačit. Důležité je zaplnit díry a zpevnit podklad. Jinak pro tyto účely se běžně prodávají suché maltové směsi, ruční malta, štuk apod. Největší výběr má Hornbach Černý most, ale mají to i jiné hobymarkety nebo nejbližší stavebniny.

Další odpovědi
rtepp

Rabicový pletivo našpricovat po zaschnutí naházet venkovní hrubou omítku a po zaschnutí natáhnout štukovou omítku venkovní a zafilcovat. Po vyschnutí natřít.

venkovan

Pokud umíte omítku na zeď dopravit tak aby tam držela a byla přiměřeně stejnoměrně naplácána, tak si to udělejte sám. Ale inak levnjěší (pokud se to nechcete naučit pro příště) je si to nechat nahodit.
Rabicka na stěně má větší smysl aby zeď – omítka nepraskala. Pokud je zeď z jednoho materiálu který se nedrolí, tak zeď bych opláchl od prachu, stříkl (odborně špricl) cementovou maltou a potom nahodil vlastní omítku. Povrch – může být jen na hrubo stažená a vyhlazená nebo naštukována, nahozena kamínkem, vytahávanou omítkou apod. Pokud je to kůlna, či něco podobného, omítku bych jenom pořádně zatáhl a potom po ní pustil nějakou popínavku.