Avatar uživatele
anonym

čím sladit ?

Čím nejlépe sladit z pohledu dlouhodobě zdravého stravování.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas, jendahun, dudu, aramah, barnajka, anonym před 4502 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
barnajka

Souhlas s Drapem: stévie je opravdu úžasná rostlinka! Doporučuju všem, kdo se aspoň malinko vyzná v zahradničení.
Já jsem na to blbec, mě po týdnu chcípla :D

Med je taky výborná náhražka cukru, ale ještě o něco hodnotnější je podle mě melasa. Obsahuje spoustu minerálních látek, stopových prvků, vitamín B a nevím co všechno ještě.
Kromě vnitřního užití melasa léčí i zvnějšku: pomáhá při exkzémech a popáleninách, prý i lupénce
Doplňuji:
Pardon, překlep: eKZémech ;)

Upravil/a: barnajka

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Sladkou trávou a medem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Nějak mně uniká důvod proč nesladit cukrem.
Nezdravý je pouze jeho nadměrný příjem, tak jako všeho.
Pokud nejste nemocný ( diabetes) není důvod nepřijímat cukr. Cukr tělo potřebuje a třeba mozek není vyživovaný ničím jiným než glukózou !!! Pokud by jste přestal tělu dodávat glukózu, mozek odumře. Při nedostatku glukózy upadnete do velmi nebezpečného hypoglykemického šoku, prostě tělo se brání.
Jakmile je nedostatek glukózy v těle začnou ho uvolňovat játra aby ochránila mozek.
Jejich kapacita je ale omezená. Potom následuje hypoglykemický šok.
Jenom se ho nesmí komzumovat tuny. Jak se říká všeho s mírou.

Takže klidně sladit cukrem, nebo ho nahradit sukralózou. Slazení není podle mě nadměrný příjem cukru.

http://clanky­.vareni.cz/su­kraloza-marketingovy-trik-nebo-skutecnost/

Jenom podotýkám, že melasa není náhražka cukru. Ta ten cukr prostě obsahuje a také obsahuje všechen balast, který se při výrobě cukru koncentruje. O tom jestli je všechen zdraví prospěšný bych docela pochyboval.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Naprostý souhlas s kolegou mosojem, melasu vůbec ne, je to odpad při zpracování cukrové řepy a kvalitní přípravek ke krmení dobytka. To, že balená voda, melasa, odstředěné mléko, syrovátka atd. jsou prodávány jako zdraví prospěšné produkty je jen výborný obchodnický tah zasluhující trest pro jejich autory. Volám fuj všem těmto sračkám /s prominutím/, ale jak se říká proti gustu žádný dišputát.
Kdysi soudruh Fučík hodně nahlas žádal „lidé bděte“, já si jako člověk studující technologii výroby dovoluji volat „lidé neblbněte“.
Těm, kteří nevěří zde uváděným názorům pak doporučuji, kupujte čerstvý vzduch v konzervách – nedávno ho začali prodávat tuším v Portugalsku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
IK

Stévie potřebuje hodně vody. V létě se vyplatí ji dát stálý přísun vody.
Dá se pít jako čaj, ale sladit jídlo se mi s ní nedaří.
Melasa zase nemá moc dobrou chuť ačkoliv je velmi hodnotná.
Třtinový cukr je dost dobrá náhražka, když to s ním nepřeháníš.
Škroby pokryjí potřebu cukru, při dostatku celozrnné rýže se chuť na sladké sníží.

před 4463 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek