nicki36

Čím se živí pulci??

Chtela bych se zeptat jestli nikdo nivíte čím se žíví pulci, protože z jezírka jsem si pro zkoumání na hodinu biologie jednoho přinesla a nevím čím ho mám krmit, aby neumřel? A ještě vydrží pulec převzatý z velmi špinavého rybníka v čisté vodě z kohoutku? A co pro to mám udelat aby přežil alespon tyden?
Dekuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
beer

Všichni obojživelníci, tedy i žáby jsou alespoň všeobecně zákonem chráněni a to se vztahuje mj. na všechna jejich vývojová stadia, proto zacházet opatrně!
Nejmladší pulci se živí různým fytoplanktonem, filtrují bahno a později rádi přijímají i zooplankton.
Pokud chceš, aby přežil ten týden, rozhodně použij vodu z místa jeho výskytu včetně všech rostlinných a jiných příměsí (tak do čtyřlitrovky) a poté jej zase vrať zpět na lokalitu.

Zdroj: Praxe

Další odpovědi
marci1

Pulci se živí řasami a minerály z vody a bahna.
Doplňuji:
Lepší by bylo odnést ho zpátky. Pulci a žáby jsou u nás chráněné.

Drap

Mimo rostlin a řas i planktonem. V čisté vodě je pulec odsouzen k zániku.

weronika

pulci mají na těle „vaječný vak“ – nevím jak se tomu nadává- a tím se živí do té doby, než se vyvinou natolik aby mohly lovit sami.¨
Pokud chceš pulce vyjmou z jezírka, odeber z toho jezírka také vodu, a kamínky a jiné nečistoty ze dna, dále také řasy které v tom jezírku rostou.
My jsme měli ve třídě také pulce abychom mohli pozorovat jak jim rostou končetiny- je potřeba čas od času vyměnit vodu a provětrávat vodu aby měli co dýchat. když budou mít dobré podmínky tak by měli přežít do té doby dokud se nevyvine do žáby- pokud i v té době je budeš mít doba, zajisti aby nad hladinou byly kameny kdy bude moct odpočívat ;)

marci1: ne každá žába je chráněná, záleží na druhu ;) ale to se asi podle pulců nepozná :/ ;)

Elis Pokorná

Tka jestli máš vodu z jezírka, nějaké živiny tam jsou, Jinak můžeš kousek rohlíku, nebo kousky salátu, chovám tak vím :)

marci1

Kromě skokana hnědého jsou u nás všechny žáby chráněny.