Sea

Čím se živí páv?

Mám dotaz ohledně jídelníčku pávů, vím, že zobají zrní, ale co když jim dám třeba pečivo jako je mazanec, houska nebo vánočka? Stráví to dobře, nebo jim něco hrozí? Předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Pávové jsou chováni již tisíce let. Lze je držet ve velmi prostorných voliérách, parcích a zahradách. Většinou se chová jeden samec s několika samicemi, ale na velkých plochách může být pohromadě i více samců. Pávi si většinou najdou v zahradách dostatek potravy. Lze je také přikrmovat zrním nebo krmnou směsí pro krůty. Pávi snáší české klima bez problémů po celý rok, ale kuřata jsou obzvláště první dva měsíce choulostivější, proto je lepší je za chladnějšího počasí přemístit i s matkou na chráněné místo. Pávi se mohou dožít věku až patnácti let. Kromě základního zbarvení byla vyšlechtěna také bílá a strakatá forma páva korunkatého.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/P%C3%A1v_­korunkat%C3%BD

Další odpovědi
tom004

Nevím jestli mají nějakou doporučenou stravu,protože soused vedle naší zahrady má dva,a nemám pocit,že by jim nadrobená buchta škodila.Vlastně běhají po zahradě celý den.Kdo ví co tam vlastně všechno zobnou.

elektrikář

Jídelníček mají jako krůta nebo slepice.Zrní drobní živočichové, žížalky,mravenci mouchy a trávu.Semínka z trav. Pečivo by nemnělo být čerstvé nebo plesnivé, aby zbytek droždí a plísně v pečivu nemohl způsobit žaludeční potíže.Vzpomínám jak vodila krůta své mladé po louce u lesa celý den tam něco oďobávali z trávy.