Ella

Čím se zbavit špinavých prstů od bramborového škrobu?

Dnes jsem čistila asi tunu nových brambor (dobře, přeháním =)), ale prsty na rukou se mi zbarvily do hněda od škrobu.
Mýdlem, které používáme doma k mytí rukou, to jde hodně pozvolna.
Máte někdo nějakou osvědčený způsob jak se toho zbavit?
Děkuju
Doplňuji:
mosoj – to je právě ten problém, na přírodě to nechat nemůžu, zítra jdu do práce a vypadá to, jakobych si neumyla ruce =(

Nejlepší odpověď
hanulka11

citronem a nebo solí

Další odpovědi
dědapetr

Saponát na nádobí a trocha octa.

mosoj

Kyselinou citronovou ( proto ten citron) nebo účinnšji kyselinou vinnou, ale ta je dost drahá. Nechal bych to na přírodě ono si tělo poradí.

johana 56

V lékarnách se dá koupit Betadine,opravdu odstraní všechnu špínu.Vyzkoušeno, hlavně po práci na zahrádce.

Hykam

Není to od škrobu nové brambory moc škrobu nemají proto jsou takové vodnaté.
Jinak to jde odřít pemzou na ztvrdlou pokožku.