annas

Čím se zapsal do dějin Charles Wilkes, americký námořní důstojník a průzkumník?

Nejlepší odpověď
anonym

Charles Wilkes (3. dubna 1798 – 08.2.1877) byl americký námořní důstojník a průzkumník . He is particularly noted for leading the United States Exploring Expedition, 1838–1842 as well as for his role in the Trent Affair during the American Civil War (1861–1865). On je zvláště známý pro vedoucí Spojené státy objevná výprava, 1838–1842 , stejně jako pro jeho roli v Trent Záležitost během americké občanské války (1861–1865).

Další odpovědi
hanulka11

Několik století byla Antarktida, oblast věčného ledu a mrazu na jižní polokouli, považována za jednu z posledních Terra incognita. Lidé ani dlouho nevěděli, kde toto území s nejstudenějším, nejsušším a největrnějším podnebím planety končí a kde začíná. Změnil to až americký admirál Charles Wilkes, když 19. ledna 1840 prokázal, že Antarktida je skutečným kontinentem. V rámci několikaleté průzkumné expedice určil 2400 kilometrů dlouhou hranici oddělující pevninu od moře, což znamenalo důkaz o existenci samostatného kontinentu.

Zdroj: http://www.ct24­.cz:8080/kalen­darium/78311-antarktida-nejmladsi-kontinent-ktery-obyvaji-pouze-vedci/

vagra

Americký námořní důstojník,průz­kumník a mořeplavec Charles Wilkes se zapsal do dějin především tím,že v roce 1838 podrobně prozkoumal a popsal 2500 km antarktického pobřeží

Zdroj: V.E.- upraveno