postcd

Čím se zabývat na přednášce, která mě hrozně nudí, ale na které chci zůstat?

musí to být něco co neruší, notebook si tam rozložit nemohu, přemýšlet mi nejde, na mobilu nevím co bych dělal, nenapadá mě žádná užitečná činnost, čtení něčeho bych asi považoval za neslušné a nesoustředil se. Když není dobrý řečník, tak je to pro mě utrpení ale chtěl bych dokázat načerpat z té přednášky informace ale zoufale mi odbíhají myšlenky a neustále těkají.

Nejlepší odpověď
terry

Pokud chceš načerpat z přednášky informace, jiná činnost té od tohoto bude spíše odvádět.
Proto ti asi nezbude nic jinýho, než se pokoušet udržet myšlenky na uzdě.
Dělej si poznámky, občas něco nakresli na kraj papíru 🙂, …

Další odpovědi
gecco

Pokud chceš „načerpat z té přednášky informace“ – musíš se soustředit – a třeba si dělej poznámky:

  1. pomůže ti to soustředit se
  2. budeš si moct po čase obsah připomenout

___
Pokud tam chceš zůstat ´do počtu´, klidně si na mobilu čti…
😉

Kelt

Nemůžeš dělat více věcí najednou. Co je tvojím cílem? Zůstat na té přednášce. A že je nudná? Pokud tě nudí, tak s ní nemůžeš získat žádné informace.Informace získáš a nejlépe si zapamatuješ tak, pokud to bude emotivní, pokud tě to bude bavit. Veškerou svou aktivitu převeď na to, abys získal co nejvíce. Tak si zapisuj vše, co uslyšíš. Buď budeš na přednášce nebo ne.

Mc Merkurion

… vytáhni si pletení a štrykuj třeba svetr … nebo můžeš háčkovat … to nikoho neurazí …

Tarka

Nejlépe bude snažit se soustředit a přece jen si přednášku vyslechnout. Stejně by ses to musel naučit.

pucipuci

Sudoku