Čím se zabývá obor sociální patologie?

Čím se zabývá obor sociální patologie? Čím pak – po vystudování tohoto oboru – mohu být?

Nejlepší odpověď
Lencis

Sociální patologie je věda zabývající se všemi projevy chování, které společnost klasifikuje jako nežádoucí (sociálně-patologické), protože porušují sociální, morální či právní normy společnosti (kriminalita, extremismus, diskriminace…)

Studijní obor Sociální patologie a prevence je obor, který je zaměřen na přípravu odborných pracovníků pro praxi. Jeho hlavním cílem je odborně připravit pracovníky jak pro teoretickou, tak praktickou činnost v oblasti prevence, screeningu, diagnostiky a prognózy sociálně patologických jevů i systémových intervencí.

Absolventi tohoto oboru budou znát koncepce, souvislosti, příčiny, důsledky i prevenci sociální patologie, poruch, odchylek od norem sociálního chování i dosavadního způsobu života dnešního člověka.

Studijní obor je strukturován do 4 modulů:

  • psychologie a aplikovaná psychologie,
  • sociální vědy a sociální patologie,
  • pedagogické vědy,
  • společensko-vědní modul.

V období studia si bude moci student vybrat jeden ze základních směrů přípravy a tím se mu otevře možnost praktického uplatnění, po dokončení studia státní závěrečnou bakalářskou zkouškou, v zařízeních:

  • školních např. dětských domovech, domovech dětí a mládeže, střediscích volného času apod.,
  • zdravotnických, zabývajících se prevencí a léčbou sociálně patologických projevů např. psychiatrické léčebně, protidrogových centrech, protialkoholních poradnách apod.,
  • institucích vězeňské služby např. věznicích a vazebních věznicích, Institutu vzdělávání vězeňské služby ČR apod.

Zdroj: http://www.fvp­.slu.cz/uppv/stu­dium/studium/so­cialni-patologie-a-prevence/socialni-patologie-a-prevence-profil-oboru

Další odpovědi
Attack-design

je to věda která se zabývá nežádoucími projevy chování – kriminalita,dro­gy…atd