tojsemjá

Čím se zabývá aplikovaná matematika?A jak lze to,co se člověk který jí studuje naučil, využít v praxi?

V jakém zaměstnání by se mohl uplatnit?

Nejlepší odpověď
annas

Aplikovaná matematika používá abstraktní matematické nástroje k řešení praktických problémů z jiných oblastí vědy, obchodu apod. Statistika používá teorii pravděpodobnosti k popisu, analýze a předpovídání jevů, v nichž hraje důležitou roli náhoda. Numerická matematika vytváří a teoreticky zaštiťuje počítačové výpočetní metody pro řešení širokého spektra úloh příliš náročných pro člověka. Využívá ji počítačové modelování s mnoha aplikacemi při popisu a předpovědi fyzikálních, meteorologických, sociologických, chemických a jiných jevů. Ve světě obchodu a bankovnictví hraje důležitou roli finanční matematika. K popisu ekonomických fenoménů slouží často jazyk a výsledky teorie her.

Využití a zaměření:
Matematická fyzika • Analytická mechanika • Matematická dynamika kapalin • Numerická matematika • Optimalizace • Pravděpodobnost • Statistika • Matematická ekonomika • Finanční matematika • Teorie her • Matematická biologie • Kryptografie • Operační výzkum.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ma­tematika

Hudler

Buď to chceš studovat a to se koukni na studijní program dané školy. Nebo studuješ a máš aspoň nějakou představu. V praxi se to rozhodně dá využít, ale mnoho lidí nedostuduje.
Možná zaměstnání: snad vše, kde se vyskytuje matematika, tedy řešení problémů apod.