mike beneš

Čím se splasknout?

Hojda, dneska ze mě půl sekundy sálo krev hovado a po půl hodině se to nafouklo. Mazu to fenistilem ale zatim to nesplasklo. Poradite nějakou mast či čo aby to splasklo?

Nejlepší odpověď
huxa

Nechat takto, do dvou dnů bys měl mít kůži normální. Jestli mermomocí s tím chceš něco dělat, rozřeš si to a vytlač krev a ostatní látky v ráně.

Další odpovědi
marci1

Splaskne to samo. Hlavně to neškrábat, aby se nepřenesla infekce. Nejlepší rada : chladit, chladit, chladit. Ovády přitahují voňavé kosmetické přípravky.
http://www.da­ma.cz/zdravi/prvni-pomoc-bodnuti-hmyzu-kazdy-snasi-jinak-19614

anonym

Přilož si na ránu čersvě nakrájenou cibuli. Obvaz neutahuj, jen si dej ´obklad´…
A pokud to nepomůže (a nejsi alerik – pro ně platí úplně jiná ´pravidla´), běž k lékaři – čím dřív, tím líp…
😉

zjentek

splaskni se natí z petržele- přilož na nafouklinu a rozmasakruj prstama :o ..nebo vápno s vodou na kašičku ..to se ale dělá hned po vpichu ..a ještě mnohem lepší je na to tea tree olej. Nejlepší je mít malinkou lahvičku s olejem pořád v kapse, protože v lese je málokdy záhon s petrželej nebo vápenka ..čím dřív po vpichu vmasíruješ, tím líp a pak to ani nesvědí.