Peťa. K.

Čím se řídí podmínky prodeje nemovitosti a odstoupení od smlouvy?

Když jsem prodal dům, a kupující chce odstoupit z důvodů nutných oprav o kterých věděl jen ústní formou a k tomu jsem jim nabýdnul částečné hrazení, ale ve smlouvě to není, je tomu aby odstoupil možné zabránit? Jsou někde dohledatelné důvody odstoupení od koupi nemovitostí?

Odpovědi
anonym

Smlouva se řídí občanským zákoníkem – pokud byla uzavřena letos, tímto – http://www.pod­nikatel.cz/za­kony/novy-obcansky-zakonik/ , pokud vloni, pak jeho předchozí verzí.
Ale nikdo tu neznáme znění dané smlouvy.
😉
Nejlíp asi uděláš, když se poptáš u toho, kdo ti smlouvu zpracovával – případně u libovolného právníka, kterého se zněním smlouvy seznámíš.

Dochy

Co prohlídka nemovitosti? To jako nebyla? Běžně se snad do smluv dává právě i to prohlášení o prohlídce, že se kupující s věcí seznámil a je mu znám její stav…