Karelcz

Čím se řídí platy ve státních nemocnicích?

Rád bych zjistil odhadem plat jednoho zaměstnance v nemocnici „Fakultní nemocnice Brno“ Tarify platů státních zaměstnanců jsou dostupné včetně rozsahu bonusů.

Tedy mělo by být možné to nějak zjistit podle kvalifikace. Dík za informace.

Nejlepší odpověď
ivzez

Řídí se platovými tabulkami (stejně jako u ostatních státních zaměstnanců).

Zařazení zaměstnanců do platových tříd je na zaměstnavateli.

Do platových tříd se zařazuje podle nejobtížnější práce, kterou bude zaměstnanec vykonávat. Zaměstnanec musí splnit kvalifikaci předepsanou pro platovou třídu, do níž má být zařazen a k další (zpravidla vyšší) kvalifikaci se nepříhlíží.

Pokud si státní zaměstnanec zvýší kvalifikaci, neznamená to automatický nárok na zařazení do vyšší platové třídy. K tomu by došlo jen v případě, že by zaměstnavatel takového zaměstnance převedl na jinou pozici.

Chcete-li zjistit plat konkrétního zaměstnance, musíte vědět,
do jaké platové třídy jej zaměstnavatel zařadil.

Podle kvalifikace podle mne nic nezjistíte.
Uklízečka s maturitou bude brát stejně jako uklízěčka
s výučním listem i jako uklízečka s nedokončenou ZŠ.

Další odpovědi
gecco

Záleží na kvalifikaci, pracovním zařazení a délce praxe…
http://kupnisi­la.cz/platove-tridy-tabulky/
Trošku problém bude, pokud něco z toho neznáš – rozptyl je i značný.
😉

arygnoc

po plate kohokoľvek vás nič nie.

zákon upravuje, príjem ktorých verejných činiteľov (čo zamestnanec štátnej nemocnice nie je) musí byť dostupný verejnosti.

;-Q