KdojeRaibek?

Čím se řídí letadlo na zemi?

Samozřejmě má knipl, řídící páku, kterou přitahuje nebo oddaluje a rovněž s ní zatáčí, ale to je ve vzduchu a ovládá s s ní křidélka.
Jakým způsobem však zatáčí pokud je na zemi?
Vždyť přední kola se otáčejí vpravo a vlevo.

Nejlepší odpověď
www

Na zemi určují směr hlavně ovládané brzdy kol, nebo i motory.

Další odpovědi
badisko

pilot…Řízení letadla na zemi – pojíždění

Když je letadlo ještě na zemi, tak pomocí pedálů ovládáme pohyb a zatáčení letadla. Platí zásada, že který pedál sešlápnu, tak tam letadlo zatáčí. Pomocí pedálů tak řídíme letadlo, abychom s ním dojeli po pojezdových drahách na start.

Zdroj: http://www.sou­kromypilot.cz/jak-se-ridi-letadlo.html

anonym

Taky tam hraje verkou úloho směrové kormidlo.

KdojeRaibek?

www-to nesouhlasím. koukni na nějaké video a uvidíš, že přední kola se točí vlevo nebo vpravo, tak jako u auta, motorky. Ale čím to řídí pilot?