Slezan

Čím se provinil hlavní hrdina v Kafkově Proměně?

Nejlepší odpověď
anonym

Franz Kafka – Proměna (povídka).

Zdroj: http://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Proměna_(po­vídka)

Další odpovědi
annas

Stejně jako v dalších Kafkových dílech se důvod nedovíme.

Proměna. V díle se člověk bez důvodu promění v odporného členovce a poté jen živoří a pomalu umírá zavřen ve svém pokoji, všem odporný.

Dá se říct, že jde o prvky existencialismu – pocit nesmyslnosti, odcizení, osamělosti atd.

RyuzakiKate

Provinil? Neřekla bych, že by on sám za něco mohl. To jeho rodina se k němu otočila zády jenom proto, že vypadal jinak.

Syd

Napadá mě snad jedině to, že dopustil, aby se na něm rodina stala závislou. Obecně se Kafkovi hrdinové proviňujou tím, že dopustěj, aby je systém pohltil, podříděj se – líp je to vidět na Procesu.