s1066

Čím se nejlepe umyje okno?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Já umývám okna voda ocet a saponát stáhnu stěrkou potom okenou a nebo vodou do odsřikávačů do auta a opět stěrka.

Další odpovědi
tuCZek

nejlepší je voda se saponátem na mokro a fofrem vyleští alkohol (líh,clin s alkoholem,vod­ka :))

iceT

Snad podle toho jak moc je okno špinavé.Dnes je k dostání spousta přípravků speciálně na okna,ale moje mamka okna myje teplou vodou s jarem a přídavkem drcené sody.Pak je přeleští okenou,ale je to pracný a zdlouhavý a hodí se okna mýt když nesvítí sluníčko.
Jinak okna pokud nemáte hodně zaprášená stačí nějakým tím prostředkem na okna.

K mytí oken budeme potřebovat tři dobře savé hadříky, houbičku, papírové ručníky, kyblík, teplou vodu, prostředek na mytí nádobí a další na mytí oken.........­.............­.............­......

V kyblíku si rozmícháme v teplé vodě trochu prostředku na mytí nádobí, namočíme v něm houbičku a pečlivě omyjeme celé rámy oken. Nejvíce se věnujeme různým rohům, kde se špína nejvíce drží. Houbičku často propláchneme. Když jsme s rámy hotovi, vyměníme vodu, zase kápneme trochu nějakého jaru, namočíme hadřík, pečlivě ho vyždímáme a začneme mýt samotné skla. Toto opakujeme dokud špína není z oken pryč. Na okně by maximálně měly zůstat šmouhy od vody. Poté dalším hadříkem vytřeme okno do sucha. Horní část okna postříkáme prostředkem na mytí oken a posledním hadříkem ho začneme blýskat. Děláme to tak dlouho dokud postříkaná část okna není úplně suchá. Pak postupujeme stejně s tím, že postupujeme směrem až dolů. Na konci případnou vlhkost v rozích a na rámu sebereme papírovým ručníkem.

Pokud okno je více méně čisté, tak ho nemusíme omývat jarem a stačí jen ono mytí a leštění prostředkem na mytí oken. Na začátku je vždy lépe si udělat čistší stranu okna, abychom neroznášeli zbytečně špínu. Při mytí a blýskání musíme vynaložit trochu síly, jinak na okně zůstanou šmouhy. Místo koupeného prostředku můžeme také využít triku našich předků a blýskat okno vodou s octem. Pro blýskání okna také můžeme použít staré noviny nebo velmi se osvědčují poničené dámské punčochy. Jestli se obáváme, že nám vzniknou šmouhy, tak jednou z metod jak rychle zjistit na jaké straně okna jsou je mýt jednu stranu shora dolů a druhou z jedné strany na druhou, potom podle tvaru rychle lokalizujeme šmouhu.

Rufus

Nejdřívě nahrubo dvěma hadříky z mikrovlákna, jeden na skla, druhý na rámy, načisto čistou vodou a používám starou jelenici, co mě kdysi dala maminka. Je fakt, že více drhne, ale nedělá šmouhy. Speciální přípravek nepoužívám, když nezapomenu, do vody načisto vsypu prášek na pečení, což je vlastně také báze sody.

kristýnary

Na mytí oken je nejlepší vysavač na okna. Je to s ním mnohem jednodušší a hlavně mám okna konečně bez šmouh. Vyzkoušela jsem před tím několik způsobů a žádný nefungoval. Vloni jsem si objednala vysavač na okna Karcher z https://www.pro­finaradi.com/o­kenni-vysavace-s-bateriovym-pohonem a neměnila bych.

Janca74

Zkus se podívat sem http://www.pen­tola.cz/clanky/de­tail/jak-nejlepe-umyt-okna.htm. Taky se podle toho návodu řídím a jde to rychle a dobře :)