salsa verde

Čím se liší ukrajinština od ruštiny?

Abych v těch Poloninách nedostala do gembe 🙂

Odpovědi
Efchen

A čím se lisí Čeština od Slovenštiny?
Řekla bych asi nějak tak..

manon

Mrkni na wikipedii, pokud zadáš „ukrajinština ruština“, celkem se dostaneš do obrazu. Jsou si blízké, ale není to totéž.

Sůwa

Dostat po gembe můžeš z jiného důvodu, Ukrajinci a Rusové se vůbec nemají rádi a tak si hlavně dej pozor, abys před Ukrajincem nechválila Rusa. Já se něčeho takového dopustila, protože mi to přišlo jako jeden národ (?) a pěkně jsem si naběhla. Tyhle vztahy už dávno mezi Čechy a Slováky nejsou, ale po II. světové válce to bylo podobné.

Michal Kole

Je to východslovanská jazyková rodina, takže tam bude dost podobností.

metrofil

Například v ukrajinštině narozdíl od ruštiny existuje souhláska H.