eLx

Čím se lidé poprvé začali dorozumívat?

Prostě jak vznikla komunikace, co lidi prvně dělali, aby se dorozuměli, kde to začalo…
Doplňuji:
Díky za odpovědi, dozvěděl jsem se opět něco navíc. Bohužel, má otázka nebyla úplně pochopena, zkusím jít proto přeformulovat:

Co byl úplně prvotní dorozumívací signál?
Byl to nějaký druh pachu? Zvuku? Gesta? Pohledu? Toto mě zajímá… :)

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si pročíst i starší odpovědi. Otázka již byla několikrát vložená.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­148&q=dorozum%C3%AD­v%C3%A1n%C3%AD&sa=Vyh­ledat#922

Další odpovědi
anonym

Ja se bojim a i stydim napsat to , co si myslim , cim ze se to vlastne zacli " dorozumivat ". 🙂 Myslim , ze v tom hral roli asi i ten " puch " , zvuky , pohledy a hlavne ty GESTA. 🙂 -iv-

fcoop

http://www.pel­tik.estranky.cz/clan­ky/literatura/mluv­nice/vznik-reci.html

baghira

Buď zvuky nebo „řeč těla“ – postoj, pohled… Logicky – to jsou signály, ke kterým nejsou potřeba žádné pomůcky, jejich význam je víceméně zřejmý a koneckonců takhle se dorozumívají i zvířata.
K použití např. gest je potřeba se předem domluvit, co které gesto znamená, takže ta asi vznikla později.