Čím se dá ve větě nahradit slovo "jsem" (popř. "jsme")?

Zdravím, potřebovala bych s tímto dost poradit. Naučila jsem se, že v některých větách (třeba v souvětích, nebo v několika málo větách následujících po větě, kde se toto slovo vyskytuje) ty slova můžu vynechat, ale nějak mi to přestalo stačit a navíc ne vždy se to dá použít.
Kdyby měl někdo nějaký nápad, byla bych moc vděčná, díky :)
Doplňuji:
"Jelikož mi nevěnoval žádnou pozornost, podařilo se mi k němu dostat na délku paže a na chvíli jsem se zastavil. Pomalu jsem natáhl ruku a uchopil šíp. Tod se nepatrně zavrtěl, ale jinak ležel dál, a tak jsem udělal krok zpět a rychlým pohybem šíp vyndal. Zachoval se stejně netečně, jako když jsem ho trefil." -> třeba tady se mi zdá, že těch "jsem" mám moc a nevím, jak si poradit

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Vypravujete v minulém čase, ale i přesto se dá stylizace upravit tak, že místo podmětu JÁ z předmětu např. uděláte podmět. Naznačila jsem postup , ale dá se upravit jinak.

Např. ... a to vedlo k mému zastavení, ke změně mého postoje. . Proto se moje ruka pomalu natáhla a uchopila šíp. ... ale jinak ležel dál, a to ovlnilo mou reakci - krok zpět a bleskové vytažení šípu. Zachoval se stejně netečně bez ohledu na můj předchozí zásah.

Další odpovědi:

Zlatý

"Jelikož mi nevěnoval žádnou pozornost,podařilo se mi k němu dostat na délku paže a na chvíli jsem se zastavil,pomalu natáhl ruku a uchopil šíp.Tod se nepatrně zavrtěl,ale jinak ležel dál,a tak já udělal krok zpět a rychlým pohybem šíp vyndal.Zachoval se stejně netečně,jako když jsem ho trefil."

Použij jiná slovesa (která nepotřebují pomocné)...
Kdyžtak sem ´dej´ celou větu - koukneme se...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3358
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1076
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.