opa

Čím se dá dobře vyčistit ta hustá mřížka na digestoři?

Čím se dá dobře vyčistit ta hustá mřížka na digestoři?Děkuji

Nejlepší odpověď
briketka10

Na plastové díly používám čistič na okna s alkoholem
s citronem čistím s ním i čističku vzduchu a mastný
větrák v koupelně. Všechno co je mastné od vaření.
Jen na malou houbičku stříknu pěnu a mastnota sama
pouští.

https://www.fro­seshop.cz/cz/u­klid/cistici-prostredky-a-desinfekce/pros­tredky-na-okna/116-clin-500ml-citrus-rozprasovac-na-okna.html

Další odpovědi
gecco

Saponát, horká voda – a nechat odmočit, nečistota je usazeným tukem (ta mřížka se jmenuje odlučovač tuku nebo tukový filtr)…
Podle materiálu a konstrukce mřížky můžeš použít i drsnější metody:

  1. louh sodný – jenom na nerez, hliník by to sežralo (ale bacha NaOH je nebezpečný!!)
  2. wapku – jen na pevnější mřížky (běžný hliníkový tahokov wapka pomačká a roztrhá)
  3. aceton (apod.) – ale bacha na to, že mřížky mají plastové součástky

Kepler

S úspěchem používám hadr a koncentrovanější roztok jakéhokoliv saponátu, případně tomu ještě pomůžu kartáčem. To úplně stačí.

iceT

Digestoř jsem rozmontovala, alespoň ty filtry co se daly na jednotlivé části a pošplíchala jsem to nějakým odmašťovadlem za 35 kč z Alberta. Pak jsem dočistila Jarem a vodou.
Ty mřížky co jsou vevnitř šly hůř. Ani kartáč moc nepomohl.

dubraro

Wapkou.

mosoj

Pokud vaříš na plynu je to velmi obtížné.
Dnes se prodávají silné odmašťovače na bázi saponátu. Koukni do drogerie.
Dobře odmašťuje i odmašťovač od Lidla. Dobré je k tomu použít i nějaký čistič v emulzi. Na př. Cif cream a pod.

Sonka Pop

Dobrý den, prosím o vaše zkušenosti s těmito digestořemi. Budu ráda za každý postřeh…

Pajka.111

Ahoj, nevím přesně, co myslíš, ale já sama mám perfektní zkušenosti s tímto shopem https://www.faber-eshop.cz. Jsou tam moc milí, je s nimi bezvadná domluva. Moc ochotně ti i poradí.