Džanička

Čím řezat sklo do tvaru vlnovky

Mám kouřové 0,5 – 1 cm silné sklo a potřebuji ho různě uříznout do tvaru vlnovky. Po obou jeho delších stranách, Co na to použít, a čím pak zlomit. Nechci sklenáře, ale tvořím si sama. Čím potom brousit, aby nebylo ostré a nebylo na krajích nějak poškozené od broušení.

Odpovědi
bazook

Tak se sklenáře jen zeptejte… nebude to jen tak při takové síle skla ☹

mosoj

Kvalitním řezačem na sklo. Může být i s kolečkem.
Jediné co je třeba, umět to !!
Jednou jsem na nějakém trhu viděl jak prodejce předvádí řezání skla. Vytvářel vlnovky jako po másle. Tak jsem si jeden řezač ( ten který používal) koupil.
Neuřízl jsem ani jednu vlnovku !
Takže, svěř to odborníkům.