Čím, proč je to tak, jak to je?

Pročpak mají někteří touhu, asi neodbytnou, nechávat po sobě značky? Myslím tím ty exoty, kteří, když spatří nějakou čistou plochu, neodolají a musí ji počmárat těma nepříčetnýma hovadinama? Asi jediný, kdo je spokojený, kromě těch dementů, je výrobce sprejů a fixů.
Doplňuji:
Ideální trest – počmáraný JEJICH pokoj.

Nejlepší odpověď
quentos

nejspíš to berou, chudáci, jako určitou formu seberealizace, ovšem holt velmi ubohou, ale je pro ně lepší než žádná…

Další odpovědi
Bumbes

Bohužel se v těchto „exotech“ instinktivně projevují zbytky genového dědictví z dob našich evolučních praprapředků savců. Jelikož tito jedinci nemají dostatečně vyvinutý smysl pro sebezapření pudů (benevolentní výchova, davová euforie, alkoholové opojení,..), chovají se obdobně jako všichni ostatní savci.
Čili značkují si svoje teritorium…
Doplňuji:
… Myslím, že počmáraný pokoj už mají.
Asi největším trestem by mohlo být čistit a opravovat poškozené malby. Pohled na čistou zeď musí být pro takové jedince utrpením a vytvořit čistou malbu muka pekelná.

dudu

Tito jedinci asi podléhají bažení, které běžně nutí každé boží hovádko zanechat po sobě nějakou stopu. Psi a kočky občurávají rohy, chlapi staví domy, plodí syny a sází stromy, architekti budují katedrály, atd., kdežto tito chudáci holt po sobě v normě svých schopností nechávají fleky na zdech. Bezohledně takto ukájejí svoje ega a je jim zcela buřt, že ničí a przní práci jiných schopnějších a větších osobností.
Chtělo by to malý dvůj a dlouhý bič.

annas

Mně to připadá tak, že sprejeři jsou exhibicionisté, kteří se předvádějí tím, že svým rukopisem ničí vše, co se dá. Neinspirují se snad jeskynními předky? Ale jejich práce měly aspoň smysl.

Jsou jistým způsobem nemocní, proto by se měli léčit „prací“. Zavřít je do velké místnosti, sami by si koupili spreje, vápno a další prostředky. Na zdi by mohli tvořit své malůvky, pak by je museli očistit a zeď uvést do původního stavu. Sprejovali by, čistili by tak dlouho, až by zdi zůstávaly bez poskvrnky. Samozřejmě by byla nutná každodenní kontrola.
Když to po jejich propuštění náprava selhala, nastříkat sprejerům ruce, aby je bylo hned poznat.
Absolutně nereálné!!! Sprejeři jsou moc šikovní a téměř nepolapitelní.
.

Džanička

Tohle pochopí jen ti dementi co to sami dělají.Kdysi jsem znala několik těchto part,a vlastně jsem to pochopila tak,že oni se navzájem předhánějí.Když se někde maluje nějaká fasáda,tak oni čekají až to bude hotové,a potom se předhánějí kdo to počmárá jako první.Kdo bude mít svojí čmáraninu největší,kdo v největší výšce,nebo i na nebezpečném místě.Na svém by to nedělaly a legální plochy jsou out..

anonym

Ja bych je zmalovala-kdybych mohla.

Michal

Mají touhu podepsat se.Ukázat TO JSEM JÁ!
A sdělit světu,že tu taky jsou.