Avatar uživatele
quentos

Čím přilepit odpadnuvší tlačítko MP3 přehrávače?

Přehrávač je jinak normálně funkční, ale jaksi od něj „odpadlo“ tlačítko play/pause. Lepidlo se bojím použít, aby nezateklo dovnitř a nepoškodilo vnitřní mechaniku. Stačí na to lepicí páska? Díky.

Klaproth: jako laik to vidím na ňákej vobyčejnej plast…
zjentek: proč voboustranná?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, brillant před 2659 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Klaproth

Těžko říci, ono docela dost záleží na materiálu…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jáára

Tak lepičku asi úplně ne, ale hustější lepidlo, třeba Chemoprén by se použít dalo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Páska stačí, ale musí být oboustranná a hlavně strukturově vhodná, což v tomto případě by ti splnila nějaká speciální-

https://eshop­.wuerth.cz/Ka­tegorie-produktu/Lepici-pasky/31463004­.cyid/3146.cgid/cs/CZ/­CZK/

Jednu z nich mám doma a domácnost bez ní si neumím ani představit. Nemůžu ji tam teď najít a vložit link, sorry improvizuj, ale ta moje konkrétní by ti tady 100% pomohla.

Něco takovýho-

https://eshop­.wuerth.cz/is-bin/INTERSHOP­.enfinity/WFS/3146-B1-Site/cs_CZ/-/CZK/ViewCatalog-Browse?Catalog­CategoryRef=31463004­021703%40Wuer­thGroup-Wuerth-3146&CatalogCa­tegoryID=Z6EK­D92epV4AAAFExE0p045N

…ale oboustranná.

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

ad zjentek: Pravděpodobně předpokládá vložit ji pod hmatník a tak přilepit hmatník k vnitřku, zatímco Ty předpokládáš nejspíš že to páskou přetáhneš zvenku a tím hmatník uchytíš na pouzdru.

Jinak těžko radit, nikdo tu neví jak zrovna to Tvé tlačítko vypadá a jak bylo technicky řešeno. Nezbude Ti probrat se těmito víceméně náhodnými tipy a doufat že úspěšně vybereš 😉

před 2659 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

Já bych to i vyfotil, ale nemám to jak uploadnout, PC se mi nějak nechce skamarádit s Bletooth adaptétem.
Jsem si to tak nějak myslel – jenže se obávám, že kdyby se to přilepilo zevnitři, přeruší se kontakt mezi tlačítkem a zbytkem mechaniky, ne?

před 2659 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Když to záleží na tom co přesně Ti upadlo a jak to tam bylo napojené. Většinou jsou po obvodu přístrojů jen hmatníky které jsou tam víceméně na ozdobu a kvůli tomu aby sílu stisku přenesli na spínač který je buď pevně přiletován na základní desce, nebo je dokonce přímo na DPS vytvořen. Pokud skutečně odpadlo celé tlačítko, tak stejně jen přiložení stačit nebude. Budeš to muset připájet nebo přilepit nějakým vodivým lepidlem

před 2659 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

Aha, tak to bude asi jen ten hmatník – tlačítko totiž lze stisknout i pouhým přiložením hmatníku.

před 2659 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Jasně, tlačítka vnitřkem k vnitřku zařízení, ať je to taky trochu esteticky nositelný a řádně funkční.

před 2659 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Proč? Předpokládám, že lepíš dvě plochy k sobě, proto.

před 2659 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek