bolak

Čím přepsat ve dvou stech TXT souborů jedno slovo na jiný?

Dejme tomu, že mám 200 TXT souborů a v každém z nich je spousta textu, a určité slovo, dejme tomu „bublifuk“ se tam nachází asi tak tisíckrát. A já potřebuju, aby se ve všech těch 200 souborech všechna „bublifuk“ přepsala na „bobr“ a změněné soubory se automaticky uložily.

Je na to nějaký program? Existuje způsob..?

Nejlepší odpověď
baghira

V Linuxu velmi snadno:
find /cesta/do/adresáře -type f -print0 | xargs –0 sed -i ‚s|bublifuk|bobr|g‘

Doplňuji:
Tak jo :) ve windows bych použil vinikající textový editor pspad.
Návod tu: http://krata.bu­bakov.net/tipy-triky-finty/navody/nah­razovani/nahra­zovani.html

bolak

baghira: a in den fenstern?

baghira

Už to tam je :)
„vinikající“ kristepane, taková chyba se stává jen jednou za deset let :)))

manon

Jak komu – já to stihnu i třikrát do roka :) A to ne že bych nevěděla, jak je to správně :)