Čím ošetřit na jaře česnek proti háďátkům a houbomilce?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Ochrana proti houbomilce

Uvedené přípravky se poprvé aplikují ihned, jakmile teplota vzduchu dosáhne po tři dny 10 stupňů Celsia (většinou v březnu), podruhé za 14 dní po prvním ošetření.
Karate 2,5 EC (0,6 l/ha, 0,1 %)
Reldan 50 EC (0,6 l/ha, 0,1 %)
http://www.k-cesnek.cz/pes­tovani.php
Ochrana

Ochrana česneku se provádí v případech podezření na napadení sadby nebo v případě výsadby na plochy podezřelé ze zamoření háďátkem. Doporučuje se mořit i sadbu neznámého původu nebo při výsadbě na plochy z tohoto hlediska neznámé.

Ochrana se provádí mořením stroužků bezprostředně před výsadbou (namáčení stroužků po dobu 6 až 12 hodin). Mořicí jícha se používá zásadně jen jednou. Sadbu namořenou proti háďátkům je možné následně mořit i proti houbovým chorobám (nikdy ale ne opačně).

K moření se používá přípravek SULKA.

Zdroj: http://www.zah­radavkapse.cz/po­radna/rostliny/ze­lenina/cesnek/ha­datko-zhoubne-na-cesneku.html

Další odpovědi
johana 56

Česnek mořím pravidelně před výsadbou.Používám Sulku nebo Hypermangan,úroda byla zatím vždy zdravá.Do půdy přidávám popel,hnojím slepičím trusem.