kanylka

Čím odstranit ztuhlý tuk z friťáku?

Zkusila jsem mnohé, ale je to lepkavé, zničila jsem spoustu houbiček,handřiček a čistících kartáčů,stále nevyčištěno,nevíte někdo,čím to dám dolů??Friťák jsme dlooouho nepoužívali…

Nejlepší odpověď
Danča84

Lepkavou černou mastnotu dobře odstraní Cillit bang ve spreji + obyčejná houbička s drsnou stranou. Nebo snese-li to povrch, můžeš i drátěnkou. Zvládne i zalepkané mřížky plynového vařiče, několikrát připečenou vystříkanou mastnotu z trouby a podobné sajrajty, co ničím jiným nepouští. Fakt super, žádná reklama;-)

Další odpovědi
hanulka11

Nevím jaký máte povrch . Zkuste drátky na nerez s těmi jde dobře vyčistit vše.
Bude to chtít i písek a vydrátkovat to.
Je potřeba po každém fritování tuk i olej vylít a hrnec hned vlažný vyčistit.

elektrikář

Dají se použít prostředky na čištění zapečené trouby jistě jich mají v drogeriji velké množství.

anonym

Pokud je friťák rozebíratelný,tak nádobu normálně vložit do vody s jarem a umýt,ale předem bych doporučoval friťák rozehřát a pak to bude snažší.

dědapetr

Pokud jde o tu žlutou jako gumovou hmotu,tak potřít saponátem a pak suchou hrubší hadrou vytřít.Je to pracný.

anonym

Kdyz cistim fritak , naliji do nej varici vodu , uplne po okraj … jar a necham pusobit pres noc. Pak to jde ne uplne samo , ale dobre , lepe nez zaschle … pouzivam houbicku a pisek . -iv-