uccello

Čím odstranit plíseň zevnitř objektivu?

Na objektivu Carl Zeiss Jena Tessar mám uvnitř na optice plíseň a zvažuji, zda to dát do FotoŠkody nebo si to vyčistit sám. Máte s tím někdo zkušenost? Stav zde (zvětšete si na 100% kliknutím): http://www.ima­gebam.com/ima­ge/472e16397558798

Nejlepší odpověď
Emefej

U starších a špatně skladovaných skel vcelku bežná záležitost. Jednou jsem se do toho taky pustil, rozebrat a vyčistit byla maličkost. Složit zpátky bylo trošku težší, ale dal jsem to. Bohužel se mi při montáži nepodařilo jednotlivé členy přesně vůči sobě vycentrovat. Objektiv pak kreslil strašně měkce a dělal mnoho reflexů. Dnes už bych se do toho nikdy nepustil a vyhledal bych servis.

Další odpovědi
dědapetr

Servisovat,můžeš to špatně utěsnit a problém se bude opakovat,vlastní zkušenost.

mosoj

Zkušenost nemám, osobně bych to nechal vyčistit. Je tam irisová clona, těžko posuzovat jak je to všechno kompaktní.

gecco

Pokládám se za vcelku ´šikovného´, ale tohle bych dal do servisu…
😉