Putin

Čím nejvíce přispěla Česká Republika světu?

Za reakce děkuji ! 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Čeští vynálezci světu
Známé i méně známé vynálezy a objevy, které dali světu lidé, kteří žili a tvořili, nebo se alespoň narodili v Českých zemích.

Bleskosvod (Hromosvod)
Buněčná struktura, struktura orgánů a kinesiskop
Hydronaut H03 – česká mise do vesmíru
Kaplanova turbína
Kontaktní čočky a Silon
Kostka cukru
Léčebné přípravky – Duviragel, Vistide, Hepsera aj.
Lodní šroub
Objev čtyř krevních skupin
Oblouková lampa, první česká elektrárna, elektrická tramvaj, světelná fontána
Polarografie
První záchytná protialkoholní stanice na světě
První železnice na evropském kontinentě
Ruchadlo
Spřádání a výroba nanovláken
Tiskařská technika hlubotisku – heliogravura
Vývoj tiskařských a reprodukčních technik
Významný elektrotechnik a technik
Významný výzkum aerodynamiky a nadzvukových rychlostí
Zákon dědičnosti

http://vlast.cz/ces­ti-vynalezci-svetu/

Další odpovědi
ten který je

ČR přispěla světu svým vynikajícím vědcem panem Antonínem Holým.
http://zivoto­pis.osobnosti­.cz/antonin-holy.php

anonym

semtex – to je vůbec super vynález
http://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-udalosti-zajimavosti/97794/ces­ke-vynalezy-ktere-zmenily-svet.html

Agneta

Tak například Indii přispěla a přispívá neustále výživou jejích občanů, u nás zvaných „kofoly“. Rovněž Vietnamu velmi přispívá do státního rozpočtu, neboť „rákosníci“ přiváží domů značná množství deviz z ČR :DDD
A pak příjdou na řadu vynálezy a kultura, to ví každý…:DDDDD

Zvědavý

Pivem.

hanny 2

Unikáty České republiky – http://www.czech­.cz/cz/Objevte-CR/Fakta-o-CR/Unikaty-Ceske-republiky

ivzez

Česká republika (21 let existence) přispívá snad jen účastí v různých zahraničních misích. Nezapomenutelně se zapsala podporou „humanitárního bombardování“ …

lexx

tím že zlikvidovala vlastní průmysl, hospodářství, rozprodala státní majetek generacemi budovaný cizákům a na trhu vyklidila pole pro konkurenci

bolak

Asi máš na mysli mě, né?

gobls

Snad jen tím, že si tady necháme kdejaký cizí podnik parazitovat, za podpory státu ničit naši zemi, aby se jeho zisky odlily kamsi do neznáma a tady po něm zůstaly jen dluhy, nebezpečné odpady a zničená zem.

Agneta

hanny2 >>> v tvém odkazu je i Becherovka, nebo nějaký český profesor Otto Wichterle, no krásné…:DDD co všechno Češi vynalezli, že?:DDD

rigormortis

ČR nebyl ani jeden odkaz…vše to je Československo.

quentos

ehm, je slovenské pivo vývozní artikl? Troufám si tvrdit, že stokrát méně než české. Tak to máte jedno.

anonym

Agneta
já přispívám svou trochou do mlýna pravidelně

Agneta

Ano Samba má pravdu: tex-til (-ní průmysl):DDD

anonym

ano, ano, jsou to oblíbené kalhoty, jmenují se „textilky“ 🙂

Agneta

:DDD

Agneta

teď jsem nakoukla na tvůj odkaz, a byl tam ten pán, co vynalezl lodní šroub – v České republice(1820)? Akorát, že neuměl ani slovo česky…:DDD

anonym

no jo, Ressel, to si pamatuju dobře, protože jsme měli ve šikole na základce děsně pěknýho kocoura a ten se jmenoval taky tak, ale byl to Ivan, takže to se nedalo zapomenout, to věděly všechny holky, pak prej je fyzika nudná 🙂

anonym

ne šikole, ale škole, to jsem šikule :-O

Agneta

chybí už jen ten světoznámý vynálezce Jára Cimrman:DDD

anonym

moje babička si ho vyfotila, když byl na návštěvě u přátel v Pelhřimově, je to ten vzadu veprostřed, tenkrát měl opar, jak je vidno
http://www.in­fofila.cz/clan­ky/160-let-posty-v-krelovicich-u-pelhrimova-ii-provoz-_-1663a4.jpg

Agneta

super ! :DDDDD
je to fešák:DDDDD

anonym

já vím 🙂

Agneta

kde ty textilky koupil? snad nemusel stát ve frontě:DDD

anonym

Zapomněla jsem ti napsat, že ten Ivan Ressel měl o jeden kloub na palcích nohy navíc, takže měl děsně velikánský boty