uča

čím nejlépe přilepit zateplovací polystyren na OSB desky ?

Doplňuji:
podle reakce doplňuji otázku . zateplení venkovní stěny podklad stěny je OSB deska . cca 80mm EPS polystyren

Nejlepší odpověď
Pájo

V interiéru?
Jak silný? Na stěnu, strop?
Nejlepší je přímo lepidlo na fasádní polystyren.

Doplňuji:
(Případně i lepící pěny).
Příklady třeba zde:
http://www.e-zatepleni.cz/93-2/fasadni-lepidla-a-sterky.php

Další odpovědi
cukrar

na toto je specielní lepidlo Z 301 DK a DS. Lze použít i cementové lepidlo (nedoporučuji), ale musíte použít penetraci na nesaví podklady, třeba PPB.
Určitě je špatný postup šroubovat vruty či hřebíky.
Lze použít i pěny k tomu určené, nízkoexpanzí třeba Tytan 753 s nejmenší roztažností na trhu.

Emefej

Polystyren se překvapivě nejlépe lepí lepidlem na polystyren.

vaiko

Taky přidám reakci, protože jsem toto dělal do převčírka. U OSB desek záleží na povrchové úpravě; povrch by musel být savý pro použití klasického lepidla na polystyren, které ale i tak nedrží nic moc (a to jsem zkusil od dvou výrobců). Pokud chceš opravdu pevný spoj převyšující pevnost samotného polystyrenu sáhni po PU pěně konkrétně Thermo Kleber.
Doplňuji:
To klasické lepidlo jak jsem napsal jsem myslel disperzní lepidlo (jsem si nemoh jen honem vzpomenout)

anonym

Lepení bych nedoporučoval lepší je mechanické připevnění pomocí šroubů nebo hřebíků, pokud ale toužíte po lepidlu zkuste cementové lepidlo na kachlíčky které se ředí vodou.