Avatar uživatele
uča

čím nejlépe přilepit zateplovací polystyren na OSB desky ?

Doplňuji:
podle reakce doplňuji otázku . zateplení venkovní stěny podklad stěny je OSB deska . cca 80mm EPS polystyren

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: uča

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? terry, Pájo před 4320 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

V interiéru?
Jak silný? Na stěnu, strop?
Nejlepší je přímo lepidlo na fasádní polystyren.

Doplňuji:
(Případně i lepící pěny).
Příklady třeba zde:
http://www.e-zatepleni.cz/93-2/fasadni-lepidla-a-sterky.php

Upravil/a: Pájo

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cukrar

na toto je specielní lepidlo Z 301 DK a DS. Lze použít i cementové lepidlo (nedoporučuji), ale musíte použít penetraci na nesaví podklady, třeba PPB.
Určitě je špatný postup šroubovat vruty či hřebíky.
Lze použít i pěny k tomu určené, nízkoexpanzí třeba Tytan 753 s nejmenší roztažností na trhu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

Polystyren se překvapivě nejlépe lepí lepidlem na polystyren.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vaiko

Taky přidám reakci, protože jsem toto dělal do převčírka. U OSB desek záleží na povrchové úpravě; povrch by musel být savý pro použití klasického lepidla na polystyren, které ale i tak nedrží nic moc (a to jsem zkusil od dvou výrobců). Pokud chceš opravdu pevný spoj převyšující pevnost samotného polystyrenu sáhni po PU pěně konkrétně Thermo Kleber.
Doplňuji:
To klasické lepidlo jak jsem napsal jsem myslel disperzní lepidlo (jsem si nemoh jen honem vzpomenout)

Upravil/a: vaiko

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Lepení bych nedoporučoval lepší je mechanické připevnění pomocí šroubů nebo hřebíků, pokud ale toužíte po lepidlu zkuste cementové lepidlo na kachlíčky které se ředí vodou.

0 Nominace Nahlásit