Alesh

Čím nechat zarůst balkón?

Chtěl bych nechat zarůst balkón ideálně po obou bocích a možná i zepředu a to tak, že na stranách jsou takové malé „plůtky“ (žebříčky), jakoby postraňky, skrz které by se daná rostlina propletla a samotná rostlina by vyrůstala z truhlíku zavěšených na horní hraně balkónu z vnitřní strany. Poté, co by se propletla až nahoru těmi žebříčky, tak by se zkrátka nechala viset dolů. Jinak chci něco odolnějšího, rychle rostoucího, ideálně stále zelené nebo alespoň co nejdelší období od jara do podzimu. Jeden z hlavních důvodů, proč se tam ta rostlina má dávat, je omezení smradu z kouření od sousedů, jak z boku, tak zespodu.

Nejlepší odpověď
briketka10

Mám břečťan na zahrádce celou zimu a tuto
hodně mrzlo a vydržel. Teď už je krásně zelený.

Další odpovědi
Lamalam

Rychle rostoucí, ale nikoliv stálezelený, je hrachor nebo fazole.

gecco

Přísavník, břečťan…
Ale počítej s tím, že bude-li v zimě ´pár´ dnů v kuse mrznout, truhlík promrzne a rostlina chcípne…
Pokud bys to na zimu uklízel (zazimoval), nepotřebuješ stálezelené.
😉

Kryšpín

Psí víno tříprsté, jaro-podzim, na podzim opadavá možná budou sousedi vrčet, lépe je břečťan ale je to na delší dobu, truhlík obložit izolací aby v zimě nevymrzl