Lenjička

Čím nastavit těsto na palačinky, když mi došla hladká mouka?

Bydlím na koleji a mám už jen krupici, ovesné vločky, pár vajec…
(A pak rýži a testoviny 😁 )
Pomohlo by třeba ještě vejce? Při smažení by to pak nebylo tak vodnaté…

Nejlepší odpověď
dědapetr

krupicí

Další odpovědi
Venka

Já bych zkusila ovesné vločky trochu rozdrtit, vločky nabobtnají, chce to zkusit.

hanulka11

určitě raději ovesné vločky dělám lívance s nimi a jsou báječné

Terryle

Já bych tam hodila vajíčko a přiměřeně krupice. Aby to mělo nějakou rozumnou konzistenci. Jééj, jak já tohle kolejní a privátní improvizovaný vaření miluju! :O) Ať tam dáš cokoli, tak hlavně přeju dobrou chuť!

nanule

Použila bych krupici. Vajíčko ti ingredience spojí, ale nestavit jím těsto… to asi ne 🙂

coco

Krupice to sice zahustí,ale jakoby to bude tuhé.Přidej vločky,ty do sebe nasáknou přebytečnou tekutinu a palačinky budou křehké.Po vmíchání nech chvíli odstát.

elektrikář

Ovesné vločky se dají rozdrtit na mouku v mixeru. Pokud je namočíš do mléka můžou se tam také přidat celé. Moje maminka z vločkami zahušťovala i polévky, vařila je v polévce v dlouhém jíškovém cedníku.Nakonec je přez cedník propasírovala­.Později když byl mixer používala ovesnou mouku na jíšku.Dobrou chuť.