Lorrien

Čím nanést potravinářské barvivo na marcipán??

Ti, kterých jsem se ptala, mi řekli, že to mám udělat obyčejným štětcem na barvy. (Samozřejmě novým a řádně vyčištěným.) Ale mně to připadá nehygienické. Nemáte nějaký nápad, čím jiným by se to dalo udělat?? Anebo je to v pořádku, když to udělám štětcem??
PS: Je nutné, abych to nanášela jako prášek. Celou hmotu obarvit nemůžu.
Děkuji. ;)

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud ti připadá, že prst bude hygieničtější, udělej to prstem. Štětcem to ale půjde lépe.

Další odpovědi
anonym

už je to sice hodně let co jsem dělala v cukrářství,ale i my nanášeli barvu štětcem,samozřejmě že byl nový a používal se pouze k těmto účelům,pokud ti to moc vadí tak se prodávají i takové štětečky na vymazání plechů,jsou to masnačky,i to můžeš použít

anonym

Manželka také používá štěteček a že toho,takto obarveného,mar­cipánu už nadělala. Klidně ten nový štěteček použij.

Natty*

Štěteček je zcela v pořádku. Nebo můžeš použít takové „špachtličky“ ze silikonu.