Anuket

Čím nahradit smetanu v segedínu?

Bohužel jsme na to v obchodě úplně zapomněli, přes víkend se do obchodu nemáme jak dostat. Děláte někdo segedín bez smetany? Případně čím nahrazujete? Budu ráda za každou radu. Jiný oběd dělat nechci, kdyby někoho napadlo tohle.

Díky za odpovědi,
A.

Nejlepší odpověď
iceT

Možná by stačilo i mléko,pokud segedín zahuštujete smetanou rozmíchanou s moukou,a postačila by obyčejná amerika(mouka s vodou)
Ona to není žádná tragédie mít segoš bez smetany,našla jsem i recept
http://www.to­precepty.cz/re­cept/11718-segedin-podle-moji-babicky/

Další odpovědi
flodur

My smetanu nedáváme.Nemusí tam být.Dříve býval v kuchařských normách-segedínský guláš/bez smetany/ a segedínský guláš SPECIÁL/se smetanou/.

arygnoc

oh, to už potom nie je segedín!
jednoduchý recept na segedín:
mäso, kyslá kapusta a smotana v pomere 1:1:1.
nezabudnúť na cibuľu, červenú papriku, žiadnu vegetu, múku, sóju a iné blbosti.

múka do segedínu v žiadnom prípade nepatrí (leda do českého hospodského).

Podáva sa s chlebom (nie s knedľou, zasa český výmysel).