Ptám se

Čím nahradit slunce?

Co děláte pro to,abyste získali chybějící energii,kterou máme získávat z jarního sluníčka? Nahrazujete slunce nějakými vitamíny nebo prostě čekáte,až přijde, a do té doby pokračujete „zimním polospánkem“?

Nejlepší odpověď
dala.dala

Sluneční svit = infračervené záření + viditelné spektrum světla + UV záření; IČ záření je záření tepelné ⇒ lze nahradit vhodným topením; viditelné světlo⇒ rozsvítit si bílou lampu (bílé světlo obsahuje všechny barvy spektra); UV – asi největší prů… švih je ohledně vitaminu D – ten vzniká z provitaminu D (nějaký derivát cholesterolu) působením UV záření – lze nahradit pilulkami a podobným svinstvem, ale je třeba dávat pozor na předávkování (vit. D je rozpustný pouze v tucích) – nedostatek vitaminu D nepřímo způsobuje i ospalost v neslunečném počasí (stejně jako horníci v dole – nemají vit. D a necítí na konci dne ospalost – ta se dostaví později a v mnohem větší míře). Asi tak, no.

Další odpovědi
briketka10

mě slunce moc nechybí, vím počasí je „na draka“,
jak se říká, psa by nevyhnal a proto chodím na
procházky se ségry Yorkšírkem :))
užívám Pangamín dražé v nich je vitamín D
polospánkem nepokračuju, sleduju povodeň
v rádiu, TV na netu a nemohla jsem spát, zdálo
se mi jak by vypadalo moje evakuační zavazadlo
co můj kocourek, jídlo pro něj a mě, léky, doklady..
probudila jsem se brzo ráno pro mě neobvykle..

Doplňuji:
autacku,
nemáš to celé léto už asi nebude, v Září už někdo topí
v Říjnu si můžem odříkávat tu stejnou básničku už v
Listopadu bude sněžit a nepřestane do Února a topit se
bude třebas celej rok já už uvažuju o krbových kamnech :DD

zjentek

beru to, jak to je. Plyne to, jak plyne. To, že industrial a konsum kvete dál, má zřejmě své opodstatnění. Nejspíš vše skončí, jak má ..v tom je dobré se vyznat
..zimním polospánkem taky možná spíme min.2013 let a je nám tak dobře ,)

autacek

Já myslím je to jasné:

Březen – za kamna vlezem
Duben – ješte tam budem
Květen – topim jak kretén
Doplňuji:
Briketko, dotaz byl na jaro, což jsou zhruba tyto tři měsíce :). Vím, je to staré a ohrané, ale tazatelka se ptala jestli něco děláme, odpověď je na to jak ušitá, tedy alespoň dle pranostik. Jinak je dotaz iracionální, jelikož slunce se v globálním pozemském měřítku nedá nahradit ničím.

www

Vlastní sluneční svit lze imitovat solárkem, osvětlením ap.
Psychické následky zatažené oblohy pak nahradit jinou psychickou zábavou, tedy činností.
Osobně to nijak nepotřebuji řešit, mám dostatek aktivit bez nutnosti slunečního svitu 😉

marci1

Úsměvem a dobrou náladou,
nahradíme sluníčko.
Setkáme se s pohodou,
tu je moje přáníčko !
🙂

Bedy

Já využívám vesmírné energie (Reiki). Doporučuji najít nějakého mistra reiki v okolí, aby Vás „do toho dostal“.

nonnel

Jsem z Liberce, takže když vyleze Slunce, tak trpím. Trpím tak dva dny, než zase zaleze. To doplňování vitamínů se dá vyřešit tím, že si dáte pár piv. Je tam celá paleta důležitých vitamínů.

Diskuze k této otázce byla zrušena administrátorem.