Weroniq

čím nahradit léky na bolest?

nemyslím si, že bych to s léky na bolest jako Ibalgin přeháněla, beru si nejslabší 200 na takové ty bolesti jako bolest břicha, hlavy, ženské záležitosti a tak.. ale přeci jen si říkám, jestli není i nějaká přírodní tišící varianta?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Prsty jako orgány

Jak už bylo řečeno, každý prst představuje nějaký orgán a jeho masáž může pomoci od potíží způsobených špatným fungováním daného orgánu. Prsty masírujte dle potřeby takto:

Palec – masírujte ho, pokud cítíte únavu, stres nebo vám hrozí výbuch hněvu
Ukazovák – jeho stimulací odstraníte nervozitu, vyčerpání, rozladěnost
Prostředník – masáž vám pomůže proti bolestem hlavy, krku, při poruchách spánku a pomáhá také při hubnutí
Prsteníček – masírujte ho, pokud vás bolí kolena, máte zažívací problémy nebo kašlete
Malíček – když vás bolí záda, pomáhá zmírnit bolesti při menstruaci
Doplňuji:
http://masaze­.zdrave.cz/ma­saz-prstu-jednoduchy-prostredek-ulevy/#utm_sou­rce=RSS&utm_me­dium=RSS&utm_cam­paign=clanky

Další odpovědi
briketka10

existují různé čaje proti bolestem viz odkaz:
http://www.dok­torcaj.cz/preh­led-caju.php

annas

Těžko říct, co je příčinou vašich problémů, ale domnívám se, že bolest břicha může souviset s nevyrovnaností energie v ženských orgánech. Nevím, kolik je vám roků, ale na celkové posílení hormonálního systému i zmírnění dalších problémů, pomáhají bylinkové extrakty Estrozin (od fy Diochi), případně Gynex (od fy Energy). Zkuste si projí jejich stránky, případně vložit dotaz nebo navštívit pracovníky v blízkosti vašeho bydliště, kteří vám určitě poradí a otestují přípravek přímo na vaše problémy.
Osobní zkušenosti.

http://www.di­ochi.cz/main/

http://www.ener­gy.sk/cz/defau­lt.asp

Damiana

Důležité je najít hlavně příčinu bolesti. Často to bývá špatná strava, nedostatek pohybu, spánku, dehydratace organismu, alkohol, kouření (nebo jen pobyt v zakouřeném prostředí), smog apod.
Jsem velký odpůrce chemie.
Osobně mám takovou zkušenost, že když mě bolí hlava a hodně se napiji čisté vody, tak do patnácti minut to přejde. Těžká a kořeněná strava je zase častým strůjcem menstruačních potíží, sedavé zaměstnání působí bolesti zad. Doporučuji ti občas zajít do sauny, při PMS si dát kvalitní hořkou čokoládu (nejlépe) se zázvorem, pít minerálku s hořčíkem proti křečím, zapojit antioxidanty, zaplavat si, zaběhat v přírodě, dát si někdy vegetariánské jídlo, méně solit a více používat bylinky a hlavně – snažit se občas vypnout a relaxovat.
Přeji hodně úspěchů. 🙂

dědapetr

Akupresura,aku­punktura.

https://www.go­ogle.cz/search?q=a­kupresura&hl=cs&rlz­=1G1GGLQ_CSCZ291&prmd=im­vns&tbm=isch&tbo=u&sou­rce=univ&sa=X&e­i=t4uIT_SOAsjKtAb12JHtBw­&ved=0CDYQsAQ&biw=1024­&bih=653#hl=cs&rlz=1G1GG­LQ_CSCZ291&tbm=is­ch&q=akupunktu­ra&revid=13722370­97&sa=X&ei=uY­uIT9i

Lucaso

Nejsem sice žádnej maxi doktor odborník, ale mátový čaj je super.

Michal Kole

Studený obklad.

Někteří jedinci by spíš potřebovali celý potopit i s hlavou do bazénu se studenou vodou + ledem.