Damiana

Čím nahradit drahá vejce?

http://www.bles­k.cz/clanek/rad­ce-penize/170560/cim-nahradit-draha-vejce-drozdim-pudinkem-zelatinou.html
Inspirace nebo nutnost? Budete ze spořivosti nebo protestu nahrazovat vejce třeba želatinou?
Docela Babicovina… Pátrala jsem po tom, zda snad „mistr“ sám není autorem…
Já osobně jsem toho názoru, že když se někdo nepřejídá a každou chvíli nepeče podle Rettigové či nepořádá vaječné hody, lze to víceméně zvládnout.
Doplňuji:
Děkuji za všechny vaše odpovědi. Barbakan mě tradičně rozesmál a 9 řemesel mi zase úplně mluví z duše. 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Vzhledem k tomu,že mám za manžela vegana,naučila jsem se vařit a péct v podstatě bez vajec.Nikdy jsem nebyla typ na vejcové hodokvasy,míchaná vajíčka zcela vyjímečně z těch domácích nebo do houbové smaženice,ale jinak se bez nich celkem obejdu.Na běžné vaření a pečení,pokud potřebuji nahradit vejce do knedlíků,buchet(bez sněhu),sekané,tro­jobalu,lívanců a všude tam kam se dávají vejce jako pojidlo,vystačím si s výrobkem prodávaným ve zdravé výživě jako „vajahit“ ze soji,nebo s kukuřičnou moučkou-škrobem.Zjistila jsem,že např.že v těstě na bramborák se obejdu i bez toho.drží pohromadě a placky se dají otáčet i bez vejce…a cholesterolu. :D Já nečtu Blesk,ale dovedu si představit,co se pod Babicovinou skrýváI kdyby to byly kopřivy jako špenát,a s volským okem ze želatiny asi to nebude to pravé ořechové…ale babicové:D

Další odpovědi
anonym

Levnějšími.

9 řemesel

I zde platí : VEJCE NIČÍM NENAHRADÍŠ! Ale co, já mám kury domácí, tak se nás to netýká.Ty bláboly o cholesterolu z vajec je asi stejná ptákovina jako mléko škodící dětem, med ničící zuby a pod.Hlavně se nesmí nic přehánět.Např. ale buchty domácí provenience s domácím vajíčkem jsou požitek i pro oko! Ne vajíčka ze „supermarketů“, ta mají barvu, jako by již byla požita.A bomba typu domácí vaječná tlačenka jednou za půl roku ještě nikoho nezabila.A ta krása! Jíme přeci i očima, ne?Nahrazovat nějakým šmejdem nikdy nebudeme, stačí xkrát přemletý chleba obohacený enzymy vydávaný za čerstvý a podobné jedovatiny.Na rozdíl od nich je vejce produkt přírodní! A kdo má hluboko do kapsy a bydlí u rybníka, ten klidně použije racčí vajíčka, supernáhrada.Nes­plést s kachníma!!

Drap

Nahrazovat jde v podstatě cokoli něčím. Vidíme to nakonec ve všech supermarketech a ve složení prodávaných potravin. Náhražka však vždy bude jen náhražkou a chuť a kvalita bude o něčem jiném.
Naší vládní garnitůře by zřejmě vyhovovalo, aby jsme se stali všichni vegetariány a dokázali jsme spásat meze kolem dálnic. Nakonec ty vynaložené náklady na kilometr by přinesly nějaké ovoce

hanulka11

Vejce můžeš nahradit Vajahitem – jsou to jakoby sušená vejce /jen ale do těsta /
já s tím nemám problém u nás se spotřebují tak 2 vejce za týden :D:D:D fakt bez legrace

briketka10

Damiano moc moc Ti děkuji hned to přepošlu sestře bude moc ráda za Vajahit a vůbec za celý článek 🙂

mojitek

Když nemáte vejce,tak tam dejte cibuly.Nemáte li cibuly tak tam nedávejte nic,vždyť nejde o život 😉

Kohut57

Jídel z domácích vajec se nevzdám, ale když o tom tak přemýšlím, dost se prodraží, protože naše slepice si žijí jak prasata v žitě. Levnější než v obchodě jejich vejce určitě nejsou. Krmí někdo slípky ananasem?